MojAndroid

Samsung Galaxy S5 bol už podrobený rôznym crashtestom, droptestom alebo iným niekedy až nezmyselným testovacím praktikám. Videli sme dokonca video, v ktorom sa “tester” pokúšal Galaxy S5 rozmlátiť kladivom a takmer sa otrávil jedovatými plynmi z batérie. Do počtu mám už chýbal len jeden test od profesionálnych opravárov z iFixit, ktorí smartfón rozobrali do poslednej skrutky a ohodnotili jeho opraviteľnosť. Tá sa ukázala byť v konečnom dôsledku horšia, než v prípade minuloročného modelu.

Obtiažnejšia oprava nového modelu vlajkovej lode Samsungu však nie je žiadnym prekvapením vzhľadom na jej odolnosť voči vode a prachu. Pôvodný model získal 8 z 10 bodov v opraviteľnosti (čím vyššie, tým je zariadenie jednoduchšie rozobrať), zatiaľ čo Galaxy S5 získal 5 z 10 bodov, teda o niečo menej. Opravári z iFixit uvádzajú, že najjednoduchšie na celom smartfóne je odstránenie batérie, čo je samozrejmé. S výnimkou toho, ak budete chcieť vymeniť niečo iné, budete musieť najskôr odstrániť predný displej, ktorý drží slušné množstvo lepidla. Celý proces si môžete pozrieť na videu nižšie.

Galaxy S5 oprava Galaxy S5 oprava

Fakt, že Galaxy S5 je náročnejšia na rozobratie, však sám o sebe neznamená pre bežného používateľa takmer nič. V servisných strediskách budú vyškolení pracovníci, ktorí ho budú vedieť rozobrať nech je skóre iFixit akékoľvek. Horšie však dopadnú ľudia, ktorí si svoje mobilné zariadenia opravujú doma, ako sa povie “na kolene”.

Zdroj: iFixit

11.4.2014
 • Tomáš SZ

  Konečne dobre vyzerajúce Samsung zariadenie aj vo vnútri.

 • maťko

  Vyškolení pracovníci v servisných strediskách? Keby to tak aj v skutočnosti bolo…
  Samsung som našťastie zatiaľ nikdy nemusel posielať do servisu tak neviem ako sú na tom oni, no moje zážitky z iných modelov, najmä Nokii boli dosť nepríjemné. Okrem neodstránenia chyby, bol telefón v horšom stave ako predtým ako som im ho tam poslal. Nehovoriac o strhaných skrutkách a ošúchanej farbe. Potom som si tie telefóny radšej opravoval na kolene, nemusel som na to čakať mesiac a telefón to prežil bez väčšej ujmy.

  • hrino

   Ludom sa osvedcilo telefon fotit pred poslanim do opravy a kopie fotiek sli spolu s telefonom a tak bola aka taka istota ze akekolvek poskodenie pribudlo, tak slo na triko servisu

 • M

  samsung svoje vodotesne telefony pri prejaveni zavady vymiena za novy kus inak to nebude ani pri tomto modeli… viem to,pracujem v autorizovanom servise pre samsung :) boli u nas skolitelia priamo z Korei ;)

+