MojAndroid

Asi to poznáte – chystáte sa na túru do hôr, no najprv si pozriete počasie na stránke SHMÚ, potom skontrolujete na stránke HZS či sú nejaké poveternostné riziká a tiež vás zaujíma, ako to aktuálne tam vyzerá. Aplikácia Idem Hore poskytuje komplexné informácie o počasí a podmienkach na horách. Zobrazuje informácie z rôznych dostupných zdrojov na jednom mieste.

Aplikácia pôvodne vznikla len pre vlastné použitie, nakoľko jej autora Pavla ako turistu a fotografa už nebavilo navštevovať kopec rôznych stránok o počasí, poveternostných podmienkach. “Tak som si teda povedal, že si spravím appku, kde to bude všetko na jednom mieste. Sledovanie počasia pre fotografov je veľmi dôležité, nízka oblačnosť, jasné východy a západy slnka sú veľkým lákadlom. Potom som si povedal, že asi nie som jediný turista, ktorý ma podobný problém, tak som to teda dal na store aj pre ostatných”. Aplikácia bola publikovaná v Obchode Play na prelome jesene a zimy.

Z piatich dostupných pohorí je možné si zvoliť jedno, z ktorého si želáte vidieť informácie. Informácie o počasí a poveternostných podmienkach sa preberajú z internetových stránok hzs.sk, shmu.sk, yr.no, a meteoblue.com. Ďalšie doplňujúce údaje sú zo stránok sunrise-sunset.org, zol.pl a spravatanap.sk. Obraz z webkamier je zo stránok zivekamery.sk. Všetky tieto informácie sú pekne zoradené. Hneď ako prvé sú webkamery, následne informácie zo SHMÚ ako textová predpoveď počasia, výstrahy a meteogramy. Následne tu máme čas východu a západu slnka. Predpoveď počasia z ďalších zdrojov ako je yr.no a meteoblue.com prípadne vieme si pridať vlastné stránky ako napríklad darksky.net. Aktuálne sa už pridaná vlastná stránka nedá odobrať, no v budúcej to bude opravené.

Autor sa v aplikácii momentálne zameriava na samotný obsah a jeho formu. Informácie o počasí zo zahraničných web stránok by mali byť implementované priamo do aplikácie bez nutnosti ich otvárať v internetovom prehliadači.

Tá zaujímavejšia informácia je preberaná zo stránok horskej záchrannej služby. Výstrahy, lavínová situácia a taktiež jej tendencia a počasie na horách. Nakoniec pri každom pohorí sú na vložené rôzne odkazy na rôzne komunitné stránky o turistike na slovensku.

Náš tip
MojAndroid.sk Fotománia

Aplikáciu si môžete stihnúť do zariadenia z nasledovného odkazu. Napíšte do komentárov, čo vám v aplikácii chýba a fotografie z vašej turistiky môžete pridať do našej Fotománie.

Verzia: 2.0.1
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 2.0.1
Aktuálna cena: Zdarma

22.5.2018

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+