MojAndroid

Podľa najnovšej správy IDC, zaznamenali spoločnosti Asus a Samsung za uplynulý 4Q 2012, rekordný počet predaných tabletov. V porovnaní s predchádzajúcim rokom 2011, ich predal Samsung o 263 percent viac. Asus je na tom dokonca ešte lepšie a oproti tomu istému obdobiu v roku 2011, sa mu podarilo zvýšiť predaj o viac ako 400%. Najväčší úspech v tomto segmente trhu, zaznamenali v roku 2012 spoločnosti Apple, Samsung, Amazon, Asus a Barnes&Nobble.

Väčšinový trhový podiel (43,6%) aj naďalej patrí spoločnosti Apple, ktorej sa v predchádzajúcom roku podarilo predať 22.9 milióna tabletov iPad. Samsung má na svojom konte 7,9 milióna zariadení a ukrojil si tak 15,1% podiel trhu. V porovnaní so 4Q 2011, to znamená nárast počtu predaných kusov z 2,2 milióna na spomínaného 7,9 milióna.  Na treťom mieste sa so 6 miliónmi predaných tabletov umiestnil Amazon (11,5%) a zo štvrtého miesta medzi TOP 5 najväčšími výrobcami tabletov, sa môže tešiť Asus – v minulom roku predal 3,1 milióna tabletov, čo predstavuje trhový podiel 5,1% a medziročný nárast v počte predaných kusov o 2,5 milióna. Barnes&Noble predali v roku 2012 jeden milión kusov.

IDC vo svojej správe uvádza, že počet kusov zahŕňa predaj dodávateľským reťazcom a koncovým zákazníkom, bez ohľadu na operačný systém. Spoločnosť tiež informovala o tom, že v 4Q 2012, po prvýkrát za päť rokov došlo k medziročnému poklesu v počte predaných počítačov.

Zdroj: androidcommunity

1.2.2013

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+