MojAndroid

Jeden z vrcholových manažérov projektu Android, Hugo Barra, opúšťa post viceprezidenta produktového manažmentu v spoločnosti Google a prechádza k výrobcovi Xiaomi, kde bude figurovať ako viceprezident Xiaomi Global. Hugo bol jedným z verejných tvárí spoločnosti a poznať ho môžete napríklad z predstavenia tabletu Nexus 7 a zariadenia Chromecast, ktoré sa konalo v San Franciscu alebo z developerskej konferencie Google I/O.

Hugo-Barra

Informácie boli čerpané spočiatku zo zdrojov portálu AllThingsD, no Barra správu neskôr potvrdil vo svojom profile na sociálnej sieti Google+ :

“O niekoľko týždňov sa pripojím k tímu Xiaomi v Číne, kde budem pomáhať rozširovať ich neuveriteľné portfólio výrobkov a podnikania na celom svete – ako vicepredizent Xiaomi Global. Na túto výzvu sa naozaj teším a som obzvlášť nadšený možnosťou aj naďalej pomáhať riadiť ekosystém Androidu.”

Podľa zdroja je odchod Huga Barru spojený s osobnou záležitosťou vrámci vzťahov v spoločnosti. Hugo nastúpil do Googlu v roku 2008 po úspechoch vo firme Nuance Communications. Postupom času sa vypracoval z produktového manažéra, až na popredné pozície viceprezidenta produktového manažmentu. Zatiaľ nie je jasné, prečo sa Barra rozhodol pracovať pre Xiaomi, vzhľadom na veľkú konkurenciu vrámci krajiny, kde momentálne pôsobí.

Zdroj: AllThingsD

29.8.2013

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+