MojAndroid

Huawei Watch GT 2 sme už mali možnosť otestovať. Páčil sa nám dizajn, atraktívna cenovka a dvojtýždňová výdrž. Hodinky sa však svojou veľkosťou hodia skôr na pánsku ruku. Na slovenský trh teraz prichádza menšia dámska verzia v 42 mm variante. Ženy tiež ocenia nové, elegantnejšie prevedenia remienkov. Na Slovensku budú dostupné so zlatým kovovým a béžovým koženým.

Nové smart hodinky sú vodeodolné a nezľaknú sa ani plávania. Nájdete v nich 15 indoorových alebo outdoorových tréningových režimov. Dáta zaznamenávajú pred, počas aj po tréningu. Na základe získaných dát navrhnú zlepšenie.

Opäť slušná výdrž

Samozrejmosťou je nepretržité monitorovanie srdcového tepu. Ak hodiny nie sú v športovom režime, používatelia upozornia v prípade, ak jeho tep presiahne hranicu 100 úderov za minútu, prípadne menej ako 50 bpm po dobu dlhšiu ako 10 minút. Podľa výrobcu bolo tiež vylepšené monitorovanie spánku a novinkou je meranie stresu.

Huawei garantuje výdrž 1 týždeň pri bežnom používaní. Pri neustále zapnutom GPS a meraní aktivity vydržia 15 hodín na jedno nabitie. Vnútorné úložisko s kapacitou 4 GB ponúkne priestor na približne 500 hudobných skladieb. Pri smart hodinkách sú samozrejmosťou aj notifikácie, ktoré nechýbajú ani v Huawei Watch GT 2.

Cena a dostupnosť

Huawei Watch GT 2 vo verzii 42 mm sú u nás v predaji od včera, 13. januára 2020 s kovovým remienkom vo verzii Refined Gold v Orangei. K dispozícii bude aj verzia s koženým remienkom, ktorá k nám príde koncom januára a bude v predaji u operátora O2 (za 216 €). Odporúčaná cena hodiniek s kovovým remienkom je 249 eur, verzia s koženým remienkom vás vyjde na 229 eur.

Konkurencia

Dámskych smart hodiniek na trhu veľa nie je, no konkurencia sa určite nájde. Veľmi zaujímavou ponukou sú minuloročné Samsung Galaxy Watch Active, ktoré zoženiete už za 170 eur. Ponúkajú kvalitnú konštrukciu, pekný displej a aj meranie stresu. Výhodou bude možnosť inštalácie vlastných aplikácií, nevýhodou zase výdrž, ktorá sa pohybuje niekde na úrovni dvoch dní.

Samsung Galaxy Watch Active

Dámske smart hodinky ponúka aj Garmin. Model Vívoactive 4S síce stojí približne 280 – 300 eur, no týmito hodinkami môžete napríklad aj platiť v obchodoch. Zoznam podporovaných bánk nájdete v samostatnom článku. Tiež ponúkajú vodeodolnosť a 4 GB úložisko. Ich výhodou bude športovejšie zameranie.

Apple má aktuálne v ponuke Apple Watch 5. generácie. Konkurenciou sú len v prípade, ak používate iPhone. S Android smartfónom ich nespárujete. Nie každému sadne hranatý dizajn a počítať musíte s podstaene vyššou cenou. AW 5 sa v dámskej verzii predávajú za približne 450 eur. Ich najväčšou výhodou oproti predchádzajúcej generácii je Always On režim. Ten ale majú aj hodinky od Huawei. Výdrž batérie hodiniek od Apple je približne deň a pol. Výhodou je automatická detekcia pádu či meranie EKG.

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+