MojAndroid

Obchodná vojna medzi USA a Huawei stále neutícha. Čínska spoločnosť stále nemôže používať americké technológie. Dopad sme už pocítili aj my. Huawei Mate 30 Pro je prvým smartfónom, ktorý sa na slovenskom trhu začal predávať bez Google služieb.

Americké Ministerstvo obchodu rozšírilo dočasnú licenciu pre spoločnosť Huawei o ďalších 45 dní. Toto obdobie je potrebné na to, aby bolo existujúcim poskytovateľom telekomunikačných služieb v USA umožnené pokračovať v dočasnom bezpečnom prevádzkovaní existujúcich sietí, zatiaľ čo nájdu náhradu za riešenie od Huawei.

Huawei Mate 30 Pro displej
Huawei Mate 30 Pro (Zdroj: GSMArena)

USA sa chcú úplne odpútať od technológií Huawei

Po uplynutí ďalších 45 dní Ministerstvo obchodu opäť zváži či bude potrebné ďalšie predlžovanie. USA sa chcú kompletne odpútať od závislosti na technológiách od Huawei.

Spoločnosť Huawei bola zaradená na čiernu listinu po tom, ako vláda USA dospela k záveru, že predstavuje významné bezpečnostné riziko. Zákaz používať Google služby stále platí, v tomto smere sa nič nemení.

Nedávno sa objavili správy o tom, že Huawei už Google služby neplánuje používať ani v prípade, že im to USA opäť dovolí. Výrobca ich ale rázne poprel. Aktuálna situácia je taká, že Huawei sa snaží zapracovať na vlastnom obchode s aplikáciami, ktorý by mal byť náhradou za Google Play. Cieľom je, aby obsahoval čo najviac dôležitých aplikácií, ktoré sa nachádzajú v obchode od Googlu.

Náš tip
Huawei čelí novým obvineniam zo strany USA

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+