MojAndroid

Kamión Huawei v rámci tohtoročnej Road Show navštívi 26 miest v 23 krajinách sveta v priebehu 6 mesiacov. Jedným z miest bola v dňoch 9. – 12. mája aj Bratislava. Návštevníci mali príležitosť spoznať najnovšie trendy v odvetví a aktuálne témy. Na novinky sme sa boli pozrieť aj my.

Huawei dokázal, že je technologická firma a okrem portfólia smartfónov a tabletov má širokú bázu produktov a služieb v oblasti ICT. Huawei sa tento rok zameral na päť najdôležitejších oblastí “Big 5”, v ktorých vidá v budúcnosti najväčší potenciál: sú to Big video, Big IT, Big Operation, Big Architecture a Big Pipe.

Huawei Road Show 2016 Bratislava
Huawei Road Show 2016: sekcia Big Video / Foto: Huawei

Big Video
Video sa čoskoro stane základnou telekomunikačnou službou. V Roadshow sekcii „Video“ Huawei predstavil hybridný TV („Hybrid TV“), najnovšie video riešenie, ktoré prepojí technológie ako sú konvergovaná dátová a digitálna TV platforma, cloudové úložisko, video hovory a rýchle prepínanie programov.

Big IT
V tejto oblasti Huawei predstavil produkty a riešenia pre CTO / CIO, riaditeľov a inžinierov z oblasti IT, ktorých cieľom je konkurencieschopnosť v čase digitálnej transformačnej éry. Huawei okrem iného predstavil individuálne prispôsobiteľné Unicloud riešenie, riešenie pre dátové centrá a vlastnú rodinu UPS zariadení.

Big Operation
Táto sekcia prezentuje Huawei filozofiu v oblasti budovania agilných sietí, ktoré garantujú E2E ROADS. Huawei privítal návštevníkov radom rozličných riešení, vrátane „network experience plus“, „fixed network modernization“ a „operation and maintenance transformation“.

Big Architecture
Jedná sa o oblasť vyhradenú pre SDN (Software Defined Network)/ NFV (Network Function Virtualization) technológie v datacentrách, ktoré umožňujú rýchle doručenie v rámci ROADS.

Big Pipe
Všadeprítomné ultra-širokopásmové siete sú kľúčovým aktívom, ktoré operátorom umožňuje digitálnu transformáciu. Návštevníci sa stretli s veľkým množstvom produktov a služieb, medzi nimi napríklad: 5G, WTTx, GigaHome alebo 4K.

Huawei Road Show 2016 Bratislava
Huawei Road Show 2016: sekcia Big Pipe / Foto: Huawei

„V tomto roku bude digitálna transformácia dôležitou súčasťou agendy Road Show a Huawei ju bude interpretovať so zameraním na zákazníka, a to ako sieťovú, architektonickú, prevádzkovú a biznis transformáciu,“ uviedla Liang Yan, Managing Director Huawei Technologies (Slovak).

Huawei Road Show 2016 Bratislava
Huawei Road Show 2016 Bratislava / Foto: Huawei

Vzhľadom na súčasný vývoj kládla Road Show dôraz najmä na video a ultra-širokopásmové siete, ktoré sú potrebné pre lepšie prepojený svet pomocou Open ROADS (otvorené cesty). Pojem ROADS zahŕňa Real-time, On-demand, All-online, DIY a Social connectivity.

Zdroj: TS / Foto: Huawei

16.5.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+