MojAndroid

Spoločnosť Huawei už usilovne pracuje na svojej novej vlajkovej lodi, a tak je logické, že s postupom času pribúdajú aj nové uniknuté informácie. Už pred nejakým časom sme sa mohli pozrieť na pliešky, ktoré pokrývajú šošovku, resp. v tomto prípade šošovky zadného fotoaparátu pripravovanej vlajkovej lode od Huawei. Išlo iba o čiastočky informácií, ktoré ale teraz naberajú na hodnovernosti.

leak-huawei

Nové uniknuté informácie totiž zmieňujú kompletné špecifikácie smartfónu Huawei P9. Ten by mal ponúknuť 5,2-palcový AMOLED displej s QHD rozlíšením. Vo vnútri zariadenia sa nachádza procesor Kirin 950 s ôsmymi jadrami a grafickou kartou Mali-T880 MP4 GPU. Procesoru bude sekundovať RAM s kapacitou 4 GB a aj nový zdroj potvrdzuje, že vzadu nájdeme fotoaparát s dvomi šošovkami.

Ďalšie informácie naznačujú, že novinka bude predstavená v marci budúceho roku. Predchádzajúce obrázky spomínaných plieškov nad fotoaparátom ale ukazujú dve verzie zariadenia – LTE a DELUX. Druhá spomínaná verzia by mohla ponúknuť 6,2-palcový QHD displej a rovnako výkonný hardvér, ako mladší brat. Nájsť by sme tu ale mali aj 64 GB vnútornej pamäte a systém Android 6.0 Marshmallow. Do predstavenia telefónu ale stále zostáva niekoľko mesiacov, a tak je pravdepodobné, že všetky tieto informácie budú dovtedy ešte upresnené.

Zdroj: XiaomiToday via PhoneArena

21.12.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+