MojAndroid

Predajný bestseller Huawei P8 Lite dostáva neoficiálnu podporu ROM tretích strán LineageOS vo verzii 13.0. Majitelia smartfónov Huawei sú väčšinou odkázaní na prostredie od výrobcu z názvom EMUI. Toto prostredie však nemusí vyhovovať všetkým používateľom a tiež cenovo dostupné smartfóny niekedy nedostanú najnovšiu verziu EMUI prípadne podporujú len časť nových funkcií.

Náš tip
Huawei P8 Lite (2017): Bestseller s novým dizajnom, procesorom a Androidom 7.0

Práve pre týchto používateľov prichádza neoficiálna ROM LineageOS 13.0 (tvorcovia populárnych alternatívnych ROM CyanogenMod) postavená na Androide 6.0.1 Marshmallow. Vo všeobecnosti je ťažšie priniesť alternatívnu ROM na smartfóny so vstavanými procesormi Kirin ako napríklad v prípade procesorov z dielne spoločnosti Qualcomm. Istým dôvodom môže byť určitá uzavretosť informácií či kompatibility.

Náš tip
10 dní s Huawei P10: Huawei konto a aplikácie, na ktoré sa môžete spoľahnúť (8.časť)

Nová alternatívna ROM pre Huawei P8 Lite však ponúka slušnú stabilitu s kvalitnou podporou takmer všetkých funkcií. Tím OpenKirin zverejnil aktuálne známe problémy s funkcionalitou natáčania videa a tiež DualSIM funkcionalitou. Ak sú pre vás tieto zložky podstatné, bude pravdepodobne lepšie počkať na ďalšie verzie alternatívnej ROM. Ľudia z tímu OpenKirin už teraz pracujú na verzii LineageOS 14.1 založenej na Androide 7.1 Nougat.

Zdroj: xda-developers

18.4.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+