MojAndroid

Spoločnosť Huawei už intenzívne pracuje na svojom novom vlajkovom smartfóne Huawei P11, ktorý by mal byť vlajkovým modelom pre rok 2018. Dôkazom toho sú aj predošlé úniky na tému až trojitého zadného fotoaparátu s vysokým rozlíšením 40 MPix. Teraz prichádzajú ďalšie úniky a tie naznačujú, že práve nový vlajkový Huawei prinesie podobný výrez na displeji ako má populárny iPhone X.

Náš tip
Prinesie Huawei P11 trojitý 40 MPix fotoaparát? Únik prináša @evleaks

Huawei P11 vs. iPhone X

Nový vlajkový model pravdepodobne pôjde cestou minimálnych rámčekov a spomínaného dizajnového výstrelku v podobe výrezu na displeji. Vývojári spoločnosti XDA-Developers zistili, že v oficiálnych súboroch firmvéru Huawei sa objavili dôkazy vo forme obrázka, ktorý je uvedený v konfiguračnom súbore pod pojmom “RoundCornerDisplay”.

Kliknutím na obrázok môžete zobraziť všetky používateľské recenzie smartfónu Huawei P10.

Navyše, konfiguračný súbor obsahuje viac informácií a označuje jednu zo systémových súčastí ako “zárez”. Obrázok priložený k článku bol vytvorený práve z obrázka, ktorý sa nachádza v súboroch oficiálneho firmvéru.

Náš tip
10 dní s Huawei Mate 10 Pro: Android 8.0 Oreo a EMUI 8.0 [2. časť]
Takto by mal vyzerať výrez na smartfóne Huawei P11.

Ďalším detailom, ktorý potvrdzuje dané informácie, je rozlíšenie displeja pripravovaného smartfónu Huawei P11. Podľa správy má telefón 6″ displej s rozlíšením 2160 x 1080 pixelov, ale animácia pri zapnutí naznačuje, že telefón používa rozlíšenie 2244 x 1080. Tento konkrétny nesúlad v usporiadaní poukazuje na zmenu v dizajne a to konkrétne na spomínaný zárez.

Zdroj: phonearena

9.12.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+