MojAndroid

Spoločnosť Huawei spúšťa svoj nový projekt s názvom “Nanniwan” – informuje web gizchina.com

Väčšina z nás pozná spoločnosť Huawei práve vďaka ich telefónom. No niektorí ju zase poznajú vďaka tomu, čo sa deje medzi USA a touto spoločnosťou.

Nakoniec sa nájdu aj takí, ktorí vedia, že spoločnosť Huawei predáva nielen mobilné zariadenia, ale aj slúchadlá, náramky, hodinky či dokonca aj notebooky.

A práve vďaka zákazu používania zariadení s malými displejmi vyrobenými v USA, Huawei spúšťa projekt “Nanniwan”. Ten by mal zaistiť aby budúce zariadenia nemali v sebe žiadny kus americkej technológie.

Huawei notebook Nanniwan
Zdroj: Huawei

Projekt Nanniwan

Podla najnovších informácií by mala spoločnosť Huawei tlačiť na vývoj notebookov a smart obrazoviek. Ide o produkty, ktoré nepoužívajú žiadnu americkú technológiu. A presne preto sa chce Huawei sústrediť na tento trh, keďže už v strede augusta plánuje predstaviť nové modely laptopov.

Tento projekt by mala dokonca použiť aj spoločnosť Honor, ktorá plánuje taktiež predstaviť svoje výkonné a herné notebooky v auguste tohto roka.

Prvé herné notebooky spoločnosti Huawei a Honor

Šéf spoločnosti Honor, Zhao Ming, už viackrát spomenul, že spoločnosť zaujíma časť trhu s hernými notebookmi. Dokonca aj komentoval prístup k tejto časti trhu:

„Boli naplánované na dlhú dobu a bolo skvelým činom pripravovať ich za tie roky“.

Komentárom má spoločnosť na mysli roky vývoju a času stráveného pri nových herných notebookov, ktoré spoločnosť plánuje predstaviť. To znamená, že oboje spoločnosti konečne môžu ponúknuť niečo nové aj pre ľudí, ktorí hľadajú výkonné zariadenia.

Dokážu teda konkurovať spoločnostiam ako napríklad MSI alebo Asus?

Čo sa týka hardvéru, vieme, že by mohli mať procesory AMD Ryzen 4000H alebo 10. generáciu Intel procesorov Core H. Grafické čipy by mohli byť od spoločnosti NVidia, presnejšie najnovšie GeForce RTX karty.

Každopádne, treba pripomenúť, že tieto dve spoločnosti už dávnejšie predstavili svoje iné notebooky s týmto hardvérom, no aj vďaka tomu, že obe spoločnosti už prešli na AMD procesory, predpokladá sa, že v budúcich zariadeniach bude použitý hardvér len tejto spoločnosti, teda AMD.

Čísla vyzerajú dobre

No netreba však zabudnúť, že len za prvú polovicu roka 2020 Huawei vytvoril predajmi zisk 454 miliárd juanov, teda približne 65 miliárd dolárov. Ide o 13,1% medziročný nárast. 

Pomimo toho boli obchodné tržby prevádzkovateľov 159,6 miliárd juanov (22,86 miliárd dolárov), tržby podnikových firiem 36,3 miliárd juanov (5,2 miliárd dolárov) a príjmy podnikateľských spotrebiteľov boli 255,8 miliárd juanov (37 miliárd dolárov).

Náš tip
Huawei predstavil hodinky Children’s Watch 4X a Enjoy Tablet 2
6.8.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+