MojAndroid

Čínsky gigant menom Huawei sa už dlho ťahá s americkou vládou ohľadom viacerých problémov. Taktiež prídu o spoluprácu so spoločnosťou LG U+.

Americká vláda už dlho hovorí, že zariadenia spoločnosti Huawei nie sú bezpečné. Dôvodom by malo byť sledovanie cez zariadenia, ktoré mali dodávať informácie čínskej vláde. Výsledkom tohto sporu bolo to, že USA chcelo zakázať ich zariadenia na svojom území.

Názorov je viacero

Len nedávno sa juhokórejský provider LG U+ vyjadril pozitívne ohľadom bezpečnosti zariadení spoločnosti Huawei. Presnejšie, že dokázali preukázať bezpečnosť svojich zariadení.

LG U+ provider
Zdroj: gizchina.com

LG U+ je známa firma

Spoločnosti Huawei a LG U+ sú už dlhoročnými partnermi, juhokórejskí experti dokonca veria, že sa rozhodnú nahradiť produkty a komponenty spoločnosti Huawei – informuje web gizchina.com

Kim Jong-ki, vedec v kórejskom Inštitúte Industriálnej Ekonomiky a Obchodu dodal k danej téme:

„Ak spoločnosť LG U + prejde na iných dodávateľov 5G zariadení, bude čeliť problémom s kompatibilitou, pretože spoločnosť využíva produkty spoločnosti Huawei na poskytovanie 4G LTE služieb. Náhle zmeny budú nákladné a oneskoria plány nasadenia 5G technológií.“

Každopádne, spoločnosť momentálne nevyužíva žiadne 5G vybavenie, ale hovorí sa, že plánujú vo výrobe spolupracovať so spoločnosťami Samsung, Nokia a Ericsson.

Hovorca spoločnosti ale potvrdil, že plánujú dobehnúť konkurenciu a zaujať zákazníkov cez technológie podporujúce 5G sieť. A spoločnosť má dokonca čeliť nátlaku.

No ani spomínaný Huawei to nebude mať ľahké, keďže sa stále utápajú v problémoch s americkou vládou. Dúfame, že tento spor opadne čím skôr a spoločnosť začne pracovať na svojich nových zariadeniach, ktoré budu konkurovať aj tým s operačným systémom Android.

29.7.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+