MojAndroid
Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 

FOTOAPARÁT | Konečne s optickou stabilizáciou

Čo nás na tomto zariadení potešilo okrem displeja, bol fotoaparát. Konečne sme sa dočkali poriadneho fotoaparátu aj v zariadení s takouto cenovkou. Snímač v Nova Plus má rozlíšenie 16 Mpix a ponúka aj optickú stabilizáciu. Vďaka clone f/2.0 a PDA zaostrovaniu ponúka naozaj ostré snímky s pekným bokehom pozadia, pokiaľ sa zaostrený predmet nachádza v blízkosti šošovky. Na zahodenie rozhodne nie sú ani nočné snímky, ktoré sú ostré aj vďaka optickej stabilizácii. Celkovo si myslíme, že v cene okolo 430 EUR (avizovaná cena z IFA 2016) nájde tento smartfón len málo premožiteľov. Pozrite si VŠETKY ukážky fotografií v plnom rozlíšení a priloženú ukážku videa v plnej kvalite (2160p@30fps).

Na zahodenie nie je ani 8 Mpix predná kamera, ktorá ponúka aj rôzne efekty, či samotná aplikácia fotoaparátu, ktorá je prehľadná a naozaj nabitá funkciami. Nájdete tu HDR, panorámu (ktorá je rýchla a naozaj kvalitná), ale aj rôzne efekty či manuálny režim. Ten vám umožní manuálne nastaviť body zaostrenia, ISO (100 – 3200), uzávierku (1/4000 – 8 sekúnd), EV (-12 až +12), zaostrenie a vyváženie bielej. Vďaka profesionálnemu režimu tak môžete vytvoriť naozaj zaujímavé zábery. Pri videu si zas manuálne môžete nastaviť body zaostrenia, EV, zaostrenie a vyváženie bielej. Symaptickou je ikona v pravom rohu displeja, ktorá vás upozorní na nízku expozíciu záberu.

Prihláste sa na odber nášho YouTube kanálu MojAndroid.sk

HODNOTENIE | Huawei Nova Plus

Huawei sa v prípade modelu Nova Plus prekonal a dokázal, že za luxus netreba platiť až tak veľa. Novinka z Berlína ponúka naozaj kvalitné konštrukčné spracovanie, pričom zachováva aj dizajnové znaky značky. V mnohom sa podobá na svojich predchodcov, no prináša aj novinky, ktoré vás rozhodne potešia – je to napríklad väčšia výdrž batérie na jedno nabitie, či fotoaparáty, ktoré sú naozaj kvalitné. Najmä ten zadný, ktorý ponúka okrem iného aj optickú stabilizáciu. Prirátajte si k tomu pomerne dobre vyladený systém, podporu dualSIM, výborný displej a sympatickú cenu, a získate naozaj šikovný smartfón s parádnym pomerom ceny a výkonu. U nás by sa mohol predávať za cenu okolo 430 EUR.

huawei-nova-plus-recenzia-4

Plusy

  • konštrukcia
  • displej
  • fotoaparát s OIS a výbornou aplikáciou
  • výdrž batérie
  • cena

Mínusy

  • vytŕčajúci objektív fotoaparátu
  • nadstavba EMUI neponúka appdrawer (subjektívne)
22.9.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+