MojAndroid

Na IFA 2016 v Berlíne sme sa okrem iného zúčastnili aj prezentácie spoločnosti Huawei. Tá predstavila smartfónové novinky Huawei Nova a Huawei Nova Plus. Lepšie vybavenú verziu Plus sme dostali po odchode z predstavenia, a tak sme sa pustili do jej testovania. Po niekoľkých dňoch jej používania môžeme konštatovať, že aj Nova Plus je dôkazom toho, že výborne vybavený smartfón nemusí stáť sedemsto eur.

Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 

OBSAH BALENIA | Neprekvapí, ani neurazí

Huawei ku svojmu najnovšiemu smartfónu, ktorý bol predstavený na IFA 2016, pribalil len základné príslušenstvo. V škatuľke, ktorá bola vyrobená ekologickou cestou, sa tak okrem samotného zariadenia nachádza už len nabíjačka (2A/5V), USB-C kábel, slúchadlá, ktoré sa vzhľadom podobajú na Apple EarPods a nástroj na vyberanie SIM karty. Potešila by nás aj fólia alebo akékoľvek púzdro, no tie nie sú súčasťou balenia.

Prihláste sa na odber nášho YouTube kanálu MojAndroid.sk

KONŠTRUKCIA | Luxus, ktorý si môžete dovoliť

Konštrukčne vybavil Huawei svoj model Nova Plus naozaj výborne. Kovový rám a zadný kryt dopĺňa predné odolné sklo s 2,5D efektom. Zaoblené rohy, príjemné rozmery a hmotnosť iba 160 gramov z neho robia naozaj smartfónový šperk, hoci v čiernej (tmavosivej?) farbe vyzerá Nova Plus oveľa lepšie ako v bielej, ktorú sme získali na testovanie my. V tmavšom podfarbení sa jednoduchšie stratí čierny rám okolo 5,5-palcového displeja.

huawei-nova-plus-recenzia-1

Reproduktor sa nachádza netradične v spodnej časti konštrukcie, tlačidlo vypínania a ovládanie hlasitosti sú vpravo a naľavo nájdete slot na SIM karty a microSD (2 sloty, jeden hybridný). Zo zadného krytu mierne vystupuje objektív 16 Mpix fotoaparátu, ktorý má aj optickú stabilizáciu. V jeho blízkosti sa nachádza aj dvojitý LED blesk a čítačka odtlačkov, ktorá funguje naozaj spoľahlivo. Malým tŕňom v oku sú povinné informácie, ktoré výrobca umiestnil do spodnej časti.

huawei-nova-plus-recenzia-3

DISPLEJ | IPS so sýtymi farbami

Na Huawei Nova Plus nás najviac zaujali dve veci – fotoaparát a displej. Práve displej je jeho veľkým plusom, ponúka ideálnu veľkosť (5,5″) a Full HD rozlíšenie, ktoré pokladáme za absolútne adekvátne (401 ppi). Ponúka tiež výborné farebné spracovanie, aj keď je samozrejmosťou, že na AMOLED ešte nemá. Napriek tomu si ale myslíme, že ide o jeden z najlepších displejov, aké kedy Huawei vyrobil. Výborne sa číta aj na priamom slnku a nevypáli vám oči, keď sa naň pozeráte v úplnej tme.

huawei-nova-plus-recenzia-5

Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 
22.9.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+