MojAndroid

Séria smartfónov Huawei Mate sa prakticky odjakživa vyznačovala skvelou výdržou batérie na jedno nabitie. Niet tak divu, že novinka Huawei Mate 50 Pro na tom nie je inak. Pochváliť sa môže výdržou, ktorú nemá zrejme asi žiaden konkurent na trhu.

Huawei Mate 50 Pro má najvýkonnejší procesor pre Android zariadenia

Čínskemu gigantovi sa podarilo niečo, čo sa tak často nevidí. Skombinoval procesor s vysokým výkonom a dlhú výdrž batérie s veľmi elegantným vzhľadom. Smartfón je zároveň veľmi ľahký a tenký. V ruke pôsobí skutočne skvelým dojmom. Zaoblený dizajn jednoducho spravil svoje.

Huawei Mate 50 Pro
Huawei Mate 50 Pro | Zdroj: Miroslav Schwamberg

Implementovaná batéria má kapacitu 4700 mAh. Výsledná výdrž však s ľahkosťou predčí akéhokoľvek konkurenta, ktorý môže mať pokojne ešte väčšiu batériu. Huawei sa podujal na skvelej optimalizácii, čoho výsledkom je pravdepodobne jedna z najlepších možných výdrží v smartfóne.

Elita z ohľadom na výdrž batérie

Na jedno nabitie s novým Huawei Mate 50 Pro vydrží jeden a pol dňa aj náročnejší používateľ. Menej nároční sa vedia spoliehať na dvojdňovú výdrž. Samozrejme, nadpriemerne náročný deň predstavuje vybite batérie už v priebehu jedného dňa, čo bude stále veľmi úctyhodným výsledkom. Kompletné vybitie za deň dosiahne iba málokto.

recenzia Huawei Mate 50 Pro
Huawei Mate 50 Pro | Zdroj: Miroslav Schwamberg

Huawei Mate 50 Pro vo svojich útrobách ukrýva špičkový procesor Qualcomm Snapdragon 8+ Gen 1, ktorý je zároveň aj veľmi efektívny. Aj ten teda zohráva veľmi dôležitú rolu vo výslednej výdrži smartfónu. 

Huawei Mate 50 Pro batéria
Dobíjanie batérie | Zdroj: Huawei

Poteší možnosť nastavenia vlastného limitu maximálneho percentuálneho nabitia batérie. Slúži na zachovanie lepšej dlhodobej životnosti akumulátora, pretože pravidelné nabíjanie na 100 % nie je vždy tým najideálnejším riešením. Táto funkcia sa postará o skoré “odpojenie” nabíjačky za vás.

S rýchlym nabíjacím adaptérom v balení

V balení nájdete 66 W adaptér, ktorý batériu dobije už za 40 minút. Poteší aj podpora pre 50 W rýchle bezdrôtové nabíjanie či schopnosť reverzného dobíjania príslušenstva alebo ďalšieho telefónu. Pochváliť je nutné veľmi nízke ubúdanie nabitia batérie v pohotovostnom režime.

recenzia Huawei Mate 50 Pro
Huawei Mate 50 Pro | Zdroj: MIroslav Schwamberg

Huawei sa pohral s optimalizáciou naozaj výborne. Svedčí o tom aj samotná plynulosť systému. Vďaka vysokému výkonu si môžete zahrať aj tie najnáročnejšie hry na najvyššie detaily. Pri bežných úlohách sa Huawei Mate 50 Pro vôbec nezahrieva, čo je iba ďalším plusom.

Pokiaľ teda hľadáte smartfón s čo najlepšou možnou výdržou, Huawei Mate 50 Pro by mal byť vašim favoritom. Dostanete ešte k tomu krásny dizajn, vysoký výkon, zostavu fotoaparátov, ktorá je elitou na trhu a ešte množstvo ďalších predností, ktorými novinka jednoznačne vyčnieva z radu.

Absencia Google služieb už nepredstavuje žiaden problém

Ak jedinou prekážkou, ktorá vás delí od rozhodnutia sa pre smartfón Huawei Mate 50 Pro, je absencia Google služieb, tak máme pre vás potešujúce správy. Vďaka obchodu Huawei AppGallery a nástroju na vyhľadávania aplikácií Petal Search si viete vyhľadať, stiahnuť a nainštalovať prakticky ktorúkoľvek aplikáciu.

Huawei Mate 50 Pro
Huawei Mate 50 Pro | Zdroj: Miroslav Schwamberg

Pokiaľ však máte záujem využívať také aplikácie, ktoré bez Google služieb nefungujú, využiť môžete nástroj Gspace. Ide o akúsi simuláciu zariadenia, ktoré Google službami disponuje. Ponúka plnohodnotný Obchod Play s možnosťou prihlásenia sa a sťahovania aplikácií. Tie sa po inštalácii spúšťajú zo samotného prostredia aplikácie Gspace. Nutné je však spomenúť možnosť vytvárania odkazov na domovskú obrazovku na nainštalované aplikácie, čo ešte viac uľahčuje život a prakticky vás zbaví potreby pre natívnu podporu služieb Google.

7.11.2022

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+