MojAndroid

Svoj Huawei Mate 30 Pro som si kúpiť hneď, ako prišiel do predajní Planeo elektro. Veľkým lákadlom boli samozrejme darčeky, ktoré k nemu Huawei ponúkal, no pre jeho kúpu som sa rozhodol najmä preto, lebo Huawei používam už niekoľko rokov. 

Nie je to môj prvý Huawei smartfón, mal som ich podstatne viac

Vlastnil som P20, P20 Pro, Mate 20 Pro a teraz Mate 30 Pro. Vyhovuje mi všetko, od menu, prostredia, až po vyzváňanie. Pri kúpe som vôbec nerozmýšľal nad tým, či to má alebo nemá Google služby. Proste som ten telefón chcel, tak som si ho kúpil.

Mal som trochu šťastie, že som ešte pár dní mal svoj starý Mate 20 Pro, a tak som si všetky aplikácie prekopíroval cez appku Phone Clone. Trvalo to asi 40 minút a okrem banky som tam mal všetko. Aplikácia Tatra banky neskôr pribudla do obchodu Huawei AppGallery, takže teraz tam mám úplne všetko.

Googlovské aplikácie mi veľmi nevoňajú

Nie som veľký fanúšik “googlovských” aplikácií. Nepoužívam Chrome, Fotky, Duo… Takže tieto aplikácie mi absolútne nechýbajú a ani ich nepotrebujem. Google Mapy ako také mi fungujú, len si nepamätajú posledné uložené miesto, keďže v nich nemám svoj účet. Ale to je naozaj maličkosť.

TIP: Huawei len pred niekoľkými dňami predstavil svoju vlastnú mapovú aplikáciu Petal Maps, ktorej sme sa venovali v samostatnom článku.

Gmail mám hodený ako záložku v prehliadači, takto mi to vyhovuje najviac. Áno, viem, že Huawei ponúka vlastnú mailovú aplikáciu a funguje tam aj Gmail, ale takéto riešenie ma nijako neobmedzuje. Som s ním spokojný.

Bezproblémové používanie

Keď nad tým rozmýšľam, keby som teraz dal svoj Mate 30 Pro do ruky niekomu, kto netuší, že tam Google služby nie sú, nemal by šancu to zistiť. Nie všetko sa točí okolo Googlu. Všetko je o šikovnosti človeka a aj smartfón od Huawei bez Google služieb sa dá plnohodnotne používať.

Za tento článok ďakujeme čitateľovi Petrovi Kučerovi. Článok vznikol v spolupráci s Huawei.

Vlastníte smartfón Huawei bez Google služieb? O svoje skúsenosti sa s nami môžete podeliť aj vy. Ak bude váš text dobrý, zverejníme ho u nás na www.mojandroid.sk.

21.12.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

Nie je možné pridávať komentáre.

+