MojAndroid

Prenos súborov zo starého zariadenia na nové býva často veľmi náročný. Mnohí výrobcovia ale majú vlastný nástroj, ktorý vám ale často pomôže s presunom dát zo zariadenia konkrétnej značky na zariadenie od toho istého výrobcu. Huawei má tiež svoje riešenie, je ním aplikácia Phone Clone.

Aplikácia umožní kopírovanie kontaktov, správ, fotografií, videí, hudby a aplikácií z Android smartfónu do nového Huawei zariadenia, prípade do zariadenia inej značky. Z iPhonov môžete skopírovať bez problémov kontakty, fotografie a videá. Ak kopírujete dáta z Huawei na Huawei, skopírovať môžete aj také detaily, ako dáta aplikácií, nastavenia, budíky, poznámky, záložky v prehliadači či usporiadanie ikon na domovských obrazovkách.

Náš tip
Ako používať Samsung Smart Switch na zálohovanie vášho smartfónu? | Návod

Ak máte k dispzícii svoj nový aj starý telefón, táto aplikácia je jednoduchou a rýchlou voľbou. Nastavenie a stiahnutie je jednoduché, smartfóny značiek Huawei a Honor ju už majú predinštalovanú. Phone Clone vám vie naozaj veľmi uľahčiť prechod na nové zariadenie.

Ako na to

  1. Otvoríme aplikáciu Phone Clone a súhlasíme s podmienkami
  2. Na starom telefóne nainštalujeme aplikáciu a klikneme na možnosť “toto je starý telefón”
  3. Na novom telefóne klikneme na “toto je nový telefón”, objaví sa QR kód, ktorý je potrebné naskenovať starým telefónom
  4. Po naskenovaní QR kódu sa telefóny pripoja a je potrebné vybrať súbory, ktoré sa budú prenášať
  5. Hotovo, po ukončení prenášania súborov môžete vidieť, ktoré sa preniesli úspešne a ktoré neúspešne

Po zvolení možnosti “nový telefón” musíte ešte vybrať, akým operačným systémom disponuje telefón, z ktorého chcete dáta preniesť. Na výber sú tieto možnosti:

  • Zariadenie so systémom Android
  • iPhone 5 alebo novší
  • Ďalšie zariadenia so systémom iOS

Prenos súborov je naozaj veľmi rýchly, nám to celé so stiahnutím aplikácie, nastavením a samotným prenosom trvalo len pár minút. V prípade, že by ste aplikáciu chceli vyskúšať, je k dispozícii zdarma na stiahnutie priamo v Google Play.

Verzia: 8.0.0.305_OVE
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 8.0.0.305_OVE
Aktuálna cena: Zdarma

Náš tip
Nákupný poradca: Najlepšie mobily a príslušenstvo
23.5.2018

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+