MojAndroid

Huawei Mate 20 Pro dostáva konečne aktualizáciu na najnovší Android 10 aj na Slovensku. Spolu s najnovším operačným systémom smartfón dostáva aj novú používateľskú nadstavbu EMUI 10. Za tip a screenshot ďakujeme nášmu čitateľovi Vladovi.

Aktualizácia sa šíri postupne

Je pravdepodobné, že aktualizácia sa bude šíriť postupne. Náš redakčný Mate 20 Pro nám ju stále neponúkol, ani po manuálnom vyhľadaní v nastaveniach. Očakávame, že v najbližších dňoch aktualizácia dorazí na všetky zariadenia.

Jej veľkosť je až 4,5 GB. Preto odporúčame na stiahnutie použiť Wi-Fi pripojenie – pokiaľ nemáte poriadne veľký dátový balík od operátora a vyše 4 GB vám nebudú chýbať. Tiež odporúčame mať dostatočne nabité zariadenie, minimálne na 50 percent.

Huawei Mate 20 Pro: Prichádza aktualizácia na Android 10

13.10.2019

Aj napriek tomu, že model Huawei Mate 30 Pro nedisponuje službami Google, ostatné zariadenia z radu budú aktualizované aj naďalej. Po novom web GSMarena ohlásil, že Huawei Mate 20 Pro už začal obdržiavať update na najnovší Android 10.

Dostupná bude nová aktualizácia

Smartfón Mate 20 Pro sa stáva jedným z prvých zariadení čínskeho výrobcu, ktorý dostane aktualizáciu na najnovšiu verziu operačného systému. Niektorí používatelia dokonca už dostali upozornenie na dostupnosť OTA aktualizácie. Majitelia smartfónu v Holandsku hlásia, že Android 10 je doplnený o nadstavbu EMUI 10.

mate 20 pro screenshot android 10 update

Huawei Mate 20 Pro s novým Androidom

Taktiež je prítomná aj novšia septembrová bezpečnostná záplata. Samozrejme, prostredie sa dočkalo rôznych vizuálnych zmien a nadobudlo nové funkcionality, ktoré poznáme taktiež z čistej edície Androidu 10. Dodáme, že update má veľkosť enormných 4,42 GB, pričom číslo novej zostavy je známe ako 10.0.0.136.

Nesmieme zabudnúť spomenúť, že môže určitý čas trvať, kým update obdržíte aj vy. Je totiž vypúšťaný postupne, aby sa zamedzilo výskytu hromadných chýb. Musíte tak byť trpezlivý a smartfón vás nakoniec odmení novým a sviežim Androidom 10. Vyššie sme vám uviedli snímky obrazovky, ako nový systém na smartfóne vyzerá.

Ak by ste náhodou aktualizáciu obdržali aj vy, určite nás o tom informujte v diskusii nižšie.

Náš tip
EMUI 10: Ktoré Huawei smartfóny budú zaradené do beta testu?
Android Aktualizácie
Chceš získať najnovšie info o aktualizácii pre tvoj Android? Zadaj názov zariadenia a zadarmo ti pošleme nový článok priamo na email.
Nenašlo sa žiadne zariadenie. Skúste zmeniť vyhľadávaný výraz.
28.11.2019

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+