MojAndroid

Huawei hľadá cestičky ako posilniť svoj mobilný segment, ktorý sa zmieta v problémoch kvôli obmedzeniami a sankciám zo strany USA.

Čoraz prísnejšie pravidlá pre potenciálne dodávateľsko-odberateľské styky si už čoskoro vyberú svoju krutú daň, no Huawei má v rukáve ešte niekoľko “trikov”.

Huawei hľadá dodávateľa čipov

Ako prezradil predseda správnej rady Huawei, Guo Ping, spoločnosť svoje pohľady momentálne upiera smerom k ekosystému Huawei Mobile Services (HMS). Svoje zdroje alokuje na neustály vývoj tejto alternatívy za Google služby, o ktoré prišla kvôli zásahu USA.

Ako informuje portál Gizmochina, Ping potvrdil, že Huawei bude naďalej investovať do segmentov pripojení, spracovávania dát, cloudových technológií a umelej inteligencie.

Pokračovať bude spolupráca s existujúcimi partnermi a naskladnený má byť dostatok čipov pre telekomunikačné, serverové aj pridružené cloudové technológie.

Jasným problémom je však segment smartfónov, kde Huawei každoročne potrebuje prístup k stovkám miliónov čipov. Preto teraz hľadá obchodného partnera vo forme americkej spoločnosti s potrebnými licenciami od vlády. Spoluprácu si vie predstaviť aj s firmou Qualcomm.

HarmonyOS namiesto Androidu

Zhang Ping’an, prezident spotrebiteľskej cloudovej služby spoločnosti Huawei Consumer Business Group navyše informoval o aktívnych jednaniach s čínskymi výrobcami, ktorí by mohli vo svojich produktoch používať HarmonyOS.

Práve toto sa javí ako veľmi dôležitý kúsok novej obchodnej stratégie. Ak by sa výrobcov smartfónov skutočne podarilo presvedčiť, aby namiesto Androidu siahli po operačnom systéme z dielne spoločnosti Huawei, tak by vzhľadom na aktuálny stav išlo o veľké víťazstvo.

Presné informácie o tom, s kým Huawei rokuje, a ako tieto rokovania napredujú, nie sú známe. Už zo základných informácií je však jasné, že hlavu do piesku nestrčí ani náhodou. Naopak. Bude robiť všetko pre to, aby sa z komplikovanej situácie vyhrabal.

Vlastný operačný systém HarmonyOS v kombinácii so službami Huawei Mobile Services pritom vyzerá byť vynikajúcim základom. Otázka je však jasná – dokáže konkurovať etablovanému duo Android + Google služby?

Náš tip
Tento rok uvidíme prvé zariadenie s HarmonyOS od Huawei. Smartfón to nebude
23.9.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+