MojAndroid

Huawei nedávno uviedol na trh svoje najnovšie slúchadlá – Huawei FreeBuds 5 so zaujímavým tvarom aj funkciami. Ergonomický tvar týchto slúchadiel zaručuje pohodlie počas dlhých hodín používania. Výkon týchto slúchadiel je tiež impozantný, s batériou, ktorá vydrží až 30 hodín s nabíjacím puzdrom a s technológiou Super Charge, ktorá umožňuje plné nabitie len za 20 minút.

Pre tech odborníkov, ktorí sú neustále v pohybe, Huawei FreeBuds 5 ponúkajú dokonalé riešenie kvalitné počúvanie hudby. S ich výkonom a štýlovým dizajnom v troch farebných variantoch – Silver Frost, Ceramic White a Coral Orange, sa zaručene stanú obľúbenými slúchadlami všetkých technologických nadšencov.

Tri diely skladačky pre väčší komfort

Väčšina bezdrôtových slúchadiel má typický, známy dizajn, ktorému dominuje veľký náušník. Vo vnútri sú potom usporiadané tak, že ich tri základné časti – reproduktor, batéria a ovládacie tlačidlo, sú umiestnené veľmi blízko náušníka. Slúchadlá s takouto konštrukciou nemajú dostatok priestoru na inštaláciu modulu na rýchle nabíjanie batérie a je takmer nemožné, aby bol reproduktor vybavený výkonným magnetickým systémom. To výrazne obmedzuje kvalitu zvuku, ale aj pohodlie pri nosení. Huawei FreeBuds 5 majú preto trojdielnu architektúru, ktorá tento problém raz a navždy vyrieši.

Huawei FreeBuds 5
Zdroj: Miroslav Schwamberg

Reproduktor v slúchadlách FreeBuds 5 je umiestnený v náušníku, modul batérie uprostred a ovládacie tlačidlo na konci. Vďaka rozdeleniu týchto troch častí je náušník menší, a teda pohodlnejší a s lepším potlačením hluku. Dostatok priestoru pre každú časť tak poskytuje dokonalý hudobný zážitok. Pre modul reproduktora sa používa dvojitý magnetický obvod, ktorý poskytuje vynikajúcu kvalitu zvuku, a batéria je vybavená technológiou Super Charge, ktorá umožňuje veľmi rýchle nabíjanie.

recenzia Huawei FreeBuds 5
Huawei FreeBuds 5 | Zdroj: Miroslav Schwamberg

Slúchadlá do uší zvyčajne spôsobujú pri nosení veľký tlak a nepohodlie. FreeBuds 5 sú však takzvané otvorené slúchadlá, ktoré sa nasadzujú na vonkajšiu stranu ušnice, čo výrazne znižuje tlak na zvukovod. Open-fit, teda kôstkové slúchadlá sú tiež vyrobené tak, aby ponechávali priestor, ktorý umožňuje ušným kanálikom voľne dýchať, vďaka čomu je ich nosenie oveľa pohodlnejšie. Slúchadlá Huawei FreeBuds 5 majú tvar dvojitého C, čím prirodzene vkĺznu priamo do uší. Môžete si tak byť istí, že vám slúchadlá padnú ako uliate.

Batéria, ktorá niečo vydrží a bleskové nabíjanie

Batéria slúchadiel vydrží 3 a pol hodiny pri zapnutej funkcii potlačenia okolitého hluku a 20 hodín s nabíjacím puzdrom. Keď je funkcia potlačenia okolitého hluku vypnutá, slúchadlá vydržia až 5 hodín a 30 hodín s nabíjacím puzdrom. Huawei FreeBuds 5 tiež podporujú rýchle nabíjanie – slúchadlá sa tak dajú plne nabiť už za 20 minút a už po 5 minútach budú hrať až 2 hodiny.

Huawei FreeBuds 5 a P60 Pro – dokonalé kombo

Slúchadlá FreeBuds 5 však nie sú jedinou novinkou od spoločnosti Huawei. Nedávno bol predstavený aj nový vlajkový smartfón radu P, Huawei P60 Pro. Má nielen skvelý fotoaparát ovenčený prvým miestom a historicky najvyšším počtom bodov v prestížnom rebríčku DXOMARK, ale je to aj štýlový kúsok technológie, rovnako ako FreeBuds 5. Telefón je inšpirovaný prírodou a prináša modernú estetiku s perleťovou textúrou na zadnej strane. Tento farebný variant sa nazýva Rococo Pearl a obsahuje prírodné minerály z perleťového prášku, ktoré vytvárajú jasný a lesklý efekt s prirodzenou textúrou.

Huawei P60 Pro
Huawei P60 Pro | Zdroj: Miroslav Schwamberg

Model P60 Pro v tejto farbe v kombinácii so slúchadlami Ceramic White bude vašou nerozlučnou dvojicou, ktorá rozhodne zaujme svojim dizajnom. Čierny farebný variant smartfónu zas môžete oživiť slúchadlami vo farbe Coral Orange. Toto dokonalé duo vás pripraví na leto plné dobrodružstiev – všetky zážitky zachytíte špičkovým fotoaparátom P60 Pro a vychutnáte si nerušené počúvanie obľúbenej hudby na cestách so slúchadlami FreeBuds 5.

19.5.2023

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+