MojAndroid

O zafírových displejoch sa hovorí stále častejšie. Materiál, ktorý je možné poškrabať iba diamantom by bol teoreticky ideálny ako krycia vrstva pre displeje mobilných zariadení. V neprospech tejto technológie hovorí cena zafíru, ktorá je stále veľmi vysoká. Výrobcovia sa ale snažia použiť aspoň zmesi zafíru s inými prvkami pre pokrytie obrazoviek a zdá sa, že tento postup  je dnes medzi technologickými spoločnosťami ozajstným módnym hitom.

Huawei tiež nechce v tomto smere zaostávať, a tak čínska spoločnosť predstavila vynovený Huawei Ascend P7 so zafírovým displejom. Novinka ponesie označenie Huawei Ascend P7 Sapphire Edition a predávať by sa mala začať už v septembri. Informoval o tom portál GSMarena, pre ktorý poskytol túto informáciu predstaviteľ spoločnosti Huawei. Spoločnosť tiež uviedla, že telefón sa už čoskoro objaví na čínskom trhu, čo môže znamenať, že v ostatných častiach sveta ho neuvidíme. Vynovená verzia smartfónu by mala podporovať aj pripojenie k rýchlym sietiam LTE, no najväčšmi zaujme práve zafírovým sklom na displeji.

Huawei Ascend P7 Sapphire Edition

Spološnosť Huawei je ďalším z radu výrobcov, ktorí sa snažia zaujať aj nadpriemerne odolným sklom. Väčšina zariadení disponuje v súčasnosti displejmi s odolným sklom Gorilla Glass, ktoré najmä v tretej iterácii poskytuje primeranú ochranu pre naše mobilné zariadenia. Ak ale nechceme mať na smartfónoch a tabletoch škrabance, stále sa musíme o naše zariadenia dobre starať a nemôžeme ich vystavovať nebezpečným situáciám. Stretnutia s kľúčmi vo vrecku či inými kovovými predmetmi by stále nemuseli dopadnúť najšťastnejšie. To by ale nemal byť prípad zariadení so zafírovými displejmi, ktoré preukázali v testoch oveľa vyšší stupeň odolnosti. Na tento materiál stavila aj spoločnosť Apple, ktorá s najväčšou pravdepodobnosťou použije zafír na svojom novom smartfóne iPhone 6.

Zdroj: GSMarena

29.8.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+