MojAndroid

Spoločnosť Huawei predstavila najvýkonnejší procesor umelej inteligencie na svete. Pochádza zo série čipov Ascend-Max a nesie označenie Ascend 910. Jeho výpočtová sila sa vyrovná kapacite 50 vysoko výkonných počítačových procesorov, pričom jeho spotreba je len 310 W. Pôvodne sa predpokladalo, že pôjde o 350 W.

Pri výpočtoch vo formáte 16 bitov (FP16) poskytuje nový procesor operačnú kapacitu až 256 TeraFLOPS. Platforma MindSpore, na ktorej procesor funguje, prináša značný pokrok v tejto oblasti. Dôležitou je aj bezpečnosť využívania tejto technológie a tiež ochrana súkromia. MindSpore nepracuje so samotnými údajmi, zaoberá sa iba informáciami, ktoré už raz boli spracované. Dáta používateľov sú efektívne chránené aj v situáciách, keď sa vyžaduje ich zdieľanie.

V typickej neurónovej sieti na spracovanie kódu v porovnaní so súčasným najlepším produktom rovnakého typu má MindSpore o 20 % menej riadkov základného programovacieho kódu. Zároveň pomáha vývojárom zvýšiť efektivitu ich práce najmenej o 50 percent.

Dôraz na vyšší výkon a efektivitu

Novinka môže pomôcť efektívnejšie riešiť zložité úlohy v oblasti umelej inteligencie a počítačových technológií. Vďačí za to optimalizácii procesoru Ascend a platformy MindSpore. Výsledkom je vyšší výkon a efektívnejšie využitie.

„MindSpore sa v prvom štvrťroku 2020 zmení na otvorený zdroj. Chceme svet motivovať k širšiemu prijatiu umelej inteligencie a pomôcť vývojárom robiť to, čo vedia najlepšie.“

Eric Xu, šéf Huawei

Umelá inteligencia je podľa Huawei novou univerzálnou technológiou. Spoločnosť ju prirovnáva k vynálezom železnice, elektriny, automobilov či počítačov. Verí, že sa umelá inteligencia bude využívať takmer vo všetkých odvetviach hospodárstva.

Náš tip
Umelá inteligencia za vás opraví gramatické chyby v Gmaili. Už tento rok
24.8.2019
Zdroj: Tlačová správa

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+