MojAndroid

Huami je značka, ktorá už niekoľko rokov dodáva na trh zaujímavé inteligentné hodinky. V našich končinách sú známe hlavne kvôli tomu, že veľakrát dokážu ponúknuť veľa muziky za málo peňazí. Teraz nám ale Huami predstavilo niečo, čo by sa dalo nazvať ako vízia budúcnosti inteligentných hodiniek. Ide o model Amazfit X, ktorý má zahnutý displej. O novinke informoval web GizmoChina. Čo všetko by mohli ponúknuť hodinky budúcnosti?

Nie tak úplne prvé ohnuté hodinky

Koncept ohnutých hodiniek nie je niečo, čo by sme videli prvýkrát. Veď už Nubia predstavila svoj model Alpha, ktorý je dokonca kombináciou smartfónu a inteligentných hodiniek. V prípade Huami Amazfit X ale ide čisto o príslušenstvo k vášmu mobilu. Pred niekoľkými rokmi ponúkal hodinky a náramok so zahnutým displejom aj Samsung.

huami amazfit x ohnutie
Telo Amazfit X je zahnuté v uhle 92 stupňov

Huami sa rozhodlo klasické tlačidlá na tele hodiniek nahradiť elektronickými. Samotné telo je vyrobené z kovu a jeho 92-stupňové ohnutie je docielené pri zahrievaní na 700 °C. Iba proces ohýbania má šesť fáz a rozhodne nepatrí medzi lacné, čo by mohlo ovplyvniť cenu.

huami amazfit x displej
Displej zaberá oveľa väčšiu plochu než v prípade iných hodiniek rovnakej veľkosti

Každopádne sú hodinky vybavené displejom s uhlopriečkou 2,07 palca, čo je na tak malé telo slušná hodnota. Celkovo displej zaberá až o 144% viac plochy než iné displeje na rovnakom tele. Zatiaľ čo displej má 326 pixelov na palec, batéria má kapacitu 220 mAh. Zabezpečiť by pritom mala výdrž až 7 dní na jedno nabitie.

huami amazfit predaj
Očakáva sa, že predaj začne už v roku 2020

Keďže matičná doska nemôže byť ohnutá tak ako batéria, skladá sa z troch dielov. Je zjavné, že výrobca sa snažil rozumne využiť priestor v tele hodiniek. Huami Amazfit X by sa mali začať predávať už budúci rok. Cena zatiaľ nebola oznámená.

Náš tip
Huami Amazfit GTR: Nové smart hodinky s AMOLED displejom

30.8.2019

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+