MojAndroid

Google len pred niekoľkými dňami predstavil nové Pixel smartfóny a hoci tvrdil, že ich vyrobil “inside out” sám, je verejne známe, že vyšli z fabriky taiwanského výrobcu HTC. Tento fakt potvrdzuje aj informácia o príjmoch HTC, ktoré v septembri narástli o 42% (oproti augustu) na približne 267,3 milióna EUR. Medziročne narástol príjem HTC v septembri o 31,3%.

HTC 10-recenzia22-1

Náš tip
HTC malo vyšší príjem, no aj tak zaznamenalo v Q2/2016 stratu

Celkovo malo HTC v poslednom kvartáli (doslovne tri posledné mesiace) tohto roka príjem zhruba 636,9 milióna EUR, čo predstavuje medziročný nárast o 3,75%. Po piatich za sebou idúcich kvartáloch tak HTC po prvýkrát zrejme dosiahlo aj minimálny zisk. Spoločnosť oficiálne nepotvrdila, odkiaľ prišli jej príjmy, no keďže HTC hovorí o spustení predaja Pixel smartfónov v termíne 20. októbra, nepochybujeme, že má peniaze práve z ich výroby. Teší nás však fakt, že sa jedna zo “základných” značiek dostáva opäť na svoje vlastné nohy.

Zdroj: PhoneArena

7.10.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+