MojAndroid

HTC sa v posledných mesiacoch snaží zmenšiť závistlosť jeho vlastných aplikácií na aktualizáciach firmvéru. Aj preto svoje aplikácie začalo umiestňovať priamo do obchodu Play, odkiaľ sú k dispozícii pre väčšinu majiteľov HTC smartfónov. Vďaka tomu môže taiwanský výrobca rýchlo a efektne aktualizovať svoje nástroje a aplikácie, a to v podstate okamžite. O tom, že v tejto činnosti chce aj naďalej pokračovať svedčí aj najnovšia správa o tom, že HTC plánuje v obchode Play sprístupniť ďalšiu svoju aplikáciu – tentokrát launcher z novej verzie prostredia Sense 8.0.

Nový launcher by mal byť ale dostupný nielen pre majiteľov HTC zariadení, ale aj pre ostatných používateľov. Vďaka tomu si ho budú môcť nainštalovať aj majitelia zariadení Samsung či Sony. HTC zatiaľ vlastný launcher v obchode Play neumiestnil, plánuje tak urobiť až po poriadnom otestovaní a vychytaní múch. Dostupný bude zatiaľ len ako uzavretá beta verzia pre niektorých vybraných používateľov. Neskôr by však mal byť k dispozícii na stiahnutie pre všetkých, čo majú zariadenia aspoň s Androidom 4.4 a vyšším.

Náš tip
HTC 10: Vitaj späť, HTC! | RECENZIA

Len pre pripomenutie, launcher z HTC Sense 8.0 je najnovšou verziou softvéru z aktuálnej vlajkovej lode HTC 10. Ten prináša napríklad unikátny Voľný vzhľad, v ktorom výrobca úplne odstránil mriežku pre umiestňovanie ikon. Tie v tomto špeciálnom režime môžete nahradiť tématickými nálepkami a umiestniť na pixel presne tam, kde sa vám to práve hodí.

Náš tip
SÚŤAŽ: Odpovedzte na 3 jednoduché otázky a vyhrajte HTC 10

Zdroj: phonearena

 

23.6.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+