MojAndroid

Existenciu HTC One M8 Prime, ktorý mal poskytnúť lepšie parametre ako súčasná vlajková loď, prednedávnom dementovali viaceré zdroje s tým, že HTC jeho výrobu úplne zrušil. Novinkami sú však informácie, ktoré potvrdzujú existenciu HTC Nexus tabletu, ako aj ďalšieho high-endového smartfónu.

Nová vlajková loď taiwanského výrobcu by mala nahradiť súčasnú modelovú líniu tabletofónov Max, ponúknuť by však mala menší 5,2 palcový displej. Okrem toho, že má byť však vydaný niekedy v druhej polovici roka, tak o ňom už viac toho nevieme. Zaujala nás však aj novinka týkajúca sa Nexus tabletu. Podľa dostupných informácií tento nebude uvedený na Google I/O 2014, ale skôr niekedy na konci roka. Predpokladáme, že Google ho predstaví spolu s novou verziou Androidu na jeseň, kedy zvykne poriadať vlastné akcie s predstavením nového OS aj Nexus zariadení.

Aké parametre novinka ponúkne nevieme povedať. Odhadujeme však, že bude disponovať 8 palcovým displejom minimálne s Full HD rozlíšením, procesorom Snapdragon 801 alebo 805, prípadne 2 alebo 3 GB RAM. Vzhľadom na to, že výrobcom má byť HTC, ktoré je známe zariadeniami s kvalitným konštrukčným spracovaním, ako aj unikátnym dizajnom, tak Nexus tablet by mohol zaujať aj v tomto smere. Čo konkrétne prinesie sa však nechajme prekvapiť.

Zdroj: phonearena

21.6.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+