MojAndroid

HTC logo AndroidPre všetkých fanúšikov Android platformy, ktorí využívajú root, máme dobrú správu. Spoločnosť HTC, popredný výrobca smartfónov s operačným systémom Android sa rozhodla, že bootloader-y na zariadeniach, ktoré táto firma vyrobí v budúcnosti, nebudú zamknuté. To znamená, že root telefónu sa stane vecou ešte jednoduchšou.

Je len otázkou, čo na to povedia developeri, ktorí sú stavaní do čoraz ťažšej situácie. Ich úlohou je tvoriť aplikácie, ktoré by mali fungovať na všetkých verziách OS Android, čo je už však v tejto dobe, dovolím si povedať, skoro nemožné. V dobe, kedy je k dispozícii niekoľko ROM-iek na pomaly každé zariadenie je to pre developerov dosť ťažká úloha. Ako sa s tým zmieria, keď sa počty rôznych ROM navýšia, uvidíme v blízkej budúcnosti.

 

Vyjadrenie výkonného riaditeľa spoločnosti HTC, Petra Chou-a:

There has been overwhelmingly customer feedback that people want access to open bootloaders on HTC phones. I want you to know that we’ve listened.  Today, I’m confirming we will no longer be locking the bootloaders on our devices. Thanks for your passion, support and patience.

“Mali sme ohromujúcu spätnú väzbu od ľudí, ktorí chceli otvorené bootloader-y na HTC telefónoch. Chcem, aby vedeli, že sme načúvali. Dnes potvrdzujem, že viac nebudeme zamykať bootloader-y na našich zariadeniach. Ďakujeme za vašu vášeň, podporu a trpezlivosť.” (voľný preklad)

Necháme sa prekvapiť, čo spôsobí takýto zásadný krok na trhu s Android zariadeniami :)

Zdroj: ZDnet

6.6.2011

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+