MojAndroid

Taiwanský výrobca HTC sa v minulosti zaviazal, že svoje vlajkové lode bude aktualizovať po dobu dvoch rokov od ich predstavenia. V poslednej dobe sa spoločnosť naozaj vyznamenala a aktualizácie prichádzajú naozaj skoro po oficiálnom zverejnení najnovšej verzie systému Android. Aktualizácia na Android 5.0 Lollipop je jednou z najväčších v histórii, a tak sa dalo predpokladať, že výrobcovia budú nový systém implementovať do svojich zariadení pomerne dlho. Našťastie, Google v lete zverejnil vývojársku verziu Android L, ktorá mala urýchliť celý tento proces.

Spoločnosť HTC sa tak už teraz zaviazala, že najnovší Android 5.0 Lollipop bude dostupný pre vlajkovú loď HTC One M8 do 90 dní od oficiálneho predstavenia. Nový systém bol ohlásený včera, no prvé zariadenia s týmto systémom (HTC Nexus 9) sa do obchodov dostanú až 3. novembra. Dá sa preto predpokladať, že HTC má na mysli práve tento termín a spomínaných 90 dní znamená, že majitelia vlajkovej lode taiwanskej spoločnosti by mali nový Android 5.0 očakávať najneskôr začiatkom februára budúceho roka. Spoločnosť myslí aj na majiteľov vlaňajšieho modelu HTC One M7 a rovnaký časový harmonogram platí aj pre tento smartfón. Po softvérovej stránke sú tieto dve zariadenia v súčasnosti takmer identické, preto je toto veľmi vítaný krok, ktorý poteší aj majiteľov vlaňajšieho prémiového modelu od taiwanského výrobcu.

htc-m7-m8-lollipop

Zdroj: HTC Source via Android and Me

Android Aktualizácie
Chceš získať najnovšie info o aktualizácii pre tvoj Android? Zadaj názov zariadenia a zadarmo ti pošleme nový článok priamo na email.
Nenašlo sa žiadne zariadenie. Skúste zmeniť vyhľadávaný výraz.
16.10.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+