MojAndroid

Hoci posledné dni sa novinky točili najmä okolo Samsungu Galaxy S5, dnes sa vrátime aj k zatiaľ nepredstavenému smartfónu od HTC. Ten má disponovať dvojicou fotoaparátov, o ktorej veľa toho zatiaľ nevieme. Ich funkcie a účel by nám však mohla objasniť novinka, ktorá sa objavila na MWC v Barcelone. Systém dvoch fotoaparátov tu predstavili spoločnosti Qualcomm a Corephotonics.

dualcamera

Systém pozostáva z dvoch snímačov, jedného s rozlíšením 2 Mpix a druhého so 4 Mpix. Vybavené sú klasickými a tele šošovkami, ktoré umožnia zaostrenie na objekty v rôznych vzdialenostiach. Celý tento systém má ponúknuť vysokú kvalitu snímkov, ktoré bude možné dodatočne upravovať. Dáta z obidvoch snímačov sú skombinované a pomocou algoritmu spracované do výsledného obrazu.

Na MWC boli demonštrované niektoré funkcie tohto systému. Tak napríklad dokázal dosiahnuť až 15x optický zoom a CEO Corephotonicsu potvrdil, že umožní vytvoriť fotografie s dobrou hĺbkou ostrosti, ktoré je možné preostrovať potom ako ich vytvoríte.

Zatiaľ nie je isté, či bude rovnakým modulom s dvoma fotoaparátmi disponovať aj HTC One 2. Je možné, že HTC použije snímače s vyšším rozlíšením. Funkcie by však mohli byť veľmi podobné tým, ktoré boli demonštrované na MWC.

Zdroj: phonerena

25.2.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+