Mesiace trvajúce súdne spory medzi Nokiou a HTC skončili. Obidve spoločnosti totižto oznámili, že uzavreli dohodu o patentovej a technologickej spolupráci, čo by malo ukončiť všetky súčasné, ale aj budúce súdne spory. HTC má v rámci vzájomnej spolupráce platiť Nokii licenčné poplatky za niektoré patenty, pričom vzájomne budú spolupracovať vo vývoji nových technológií.
HTC má vo svojom rukáve najmä portfólio patentov týkajúce sa konektivity LTE, ktoré bude môcť Nokia používať vo svojich produktoch. Zatiaľ nie je známa presná forma spolupráce, no Nokia aj HTC sa nechali počuť, že budú skúmať budúce možnosti kolaborácie. Zdá sa teda, že aj vo svete technologickom môže existovať dohoda, ktorá uspokojí obidve strany. Treba mať ale na pamäti, že HTC s Nokiou na súdoch prehralo niekoľko procesov, ktoré mohli ohroziť jeho pôsobenie najmä na nemeckom a neskôr možno aj na ďalších trhoch, takže možno nemalo ani veľmi na výber.
Zdroj: androidauthority
HTC bude nadalej platit a este poskytne Nokii LTE patenty. V HTC musia mat riadne “dumb” sefa. To hovorim ako vlastnik HTC telefonu, aby ma tu niekto neukrizoval
Detaily zatiaľ nie sú veľmi známe, je možné že tie poplatky budú vďaka tomu oveľa menšie. Takže v tejto chvíli ťažko povedať :)
“že budú skúmať budúce možnosti kolaborácie.”
nebolo by vhodnejsie pouzit slovo kooperacia?