MojAndroid

Spoločnosti HTC sa po finančnej stránke posledné roky nedarí a posledné mesiace jej príjmy strmo klesalo napriek podarenému minuloročnému model HTC U11, ktorý bol pre značku najpodarenejším smartfónom za posledné roky a jedným z najviac kritikmi chválených v histórii značky. Výrobca kvôli tomu stráca nielen na vedúci Samsung, ale aj na čínskych výrobcov, ktorí boli roky v pozadí. Januárové príjmy boli o 15 percent nižšie ako v decembri roku 2017 a medziročne sa jedná o 27-percentný pokles. Vo februári zaznamenalo HTC pokles tržieb o 23,24 percent, čo je pokles o 110 miliónov dolárov v porovnaní s januárom. Februárové finančné výsledky sa dostali až na 13-ročné minimum. Marcové finančne výsledky ale aspoň trochu stlmili tento pád.

Náš tip
Toto sú špecifikácie pripravovaného smartfónu HTC U12!

HTC U12
HTC U12

Marcové príjmy boli 95 miliónov dolárov, čo je oproti februáru zlepšenie o 6 percent. Bohužiaľ oproti marcu v roku 2017 sa jedná o pokles až o 47 percent. Za posledný štvrťrok mala spoločnosť príjmy 302 miliónov dolárov, čo je najhorší finančný štvrťrok za posledných 16 rokov. Vedenie HTC ale očakáva zlepšenie v druhom štvrťroku hlavne vďaka novej vlajkovej lodi HTC U12+. Tá by mala byť predstavená verejnosti už budúci mesiac v máji.

13.4.2018
Zdroj: PocketNow

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+