MojAndroid

Poznáte HTC HD2? Ide o smartfón, ktorý sa v už tak nejako vryl do našich pamätí. Nielen tým, že svojho času išlo o špičkové high-end zariadenie, ale aj pozornosťou, ktorej sa mu dostalo od komunity vývojárov. Asi žiadny iný smartfón totižto nedokáže spustiť a fungovať s takmer všetkými známymi mobilnými operačnými systémami. HD2 bolo pôvodne zariadenie určené pre chod postaršieho Windows Mobile, no už dávno sa na ňom podarilo spojazdniť Android, novší Windows Phone a taktiež Firefox OS. Dnes sa ku všetkým ROM a OS pridáva ďalšia, ktorá prináša najnovšie používateľské prostredie Sense 5.0 od HTC.

htc-hd2-sense-5-540x405

Nie všetko samozrejme na ROM funguje a vývojári sa potýkajú s problémami pri WiFi, Bluetooth, fotoaparáte, zvuku a prehrávaní videa.  Taktiež sa nedajú očakávať úplne plynulé prechody a rýchle reakcie. Vzhľadom na to, že ide ale o 4 roky staré zariadenie, tak to nie je nijako neočakávaný jav. Je však doslova zázrak, že vývojári ešte stále pracujú aj na portoch najnovších softvérových vychytávok niektorých výrobcov.

Zdroj: androidcommunity

24.9.2013

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+