MojAndroid

Ak sa pýtate na pamätníka Android smartónov, ktorý sa ešte stále môže pýšiť svojou funkčnosťou, rozhodne vám odpovieme iba jedno – HTC HD2. Smartfón, ktorý bol pôvodne vydaný s operačným systémom Windows Mobile je tak univerzálnym, že si naň majitelia v minulosti mohli nainštalovať okrem WM aj Firefox OS, či všetky doteraz dostupné verzie Androidu. Hovoríme všetky, čo znamená, že aj najnovší Android 6.0 Marshmallow, ktorý HTC HD2 získalo v neoficiálnom porte.

htc-hd2-marshmallow-300x529

Senior člen XDA fóra s prezývkou macs18max hovorí o tom, že na HTC HD2 s Androidom 6.0 funguje obrazovka, Wi-Fi, zvuk, no to je všetko. Určite sa tento systém nedá používať na dennej báze, no aj napriek tomu si vývojári tohto portu zaslúžia náš obdiv. HTC HD2 sa dá označiť za zariadenie s najdlhšou podporou od používateľov, pretože sa na trhu nachádza už 6 rokov. Len aby ste vedeli, na akom železe sa dá rozbehať Marshmallow, tak vá povieme, že HTC HD2 má 448 MB RAM, jednojadrový procesor Qualcomm Scorpion s 1 GHz frekvenciou a 4,3″ displej s 800 x 480 pixelmi. No nie je to obdivuhodné?

Zdroj: AndroidAuthority

Android Aktualizácie
Chceš získať najnovšie info o aktualizácii pre tvoj Android? Zadaj názov zariadenia a zadarmo ti pošleme nový článok priamo na email.
Nenašlo sa žiadne zariadenie. Skúste zmeniť vyhľadávaný výraz.
5.12.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+