MojAndroid

HTC na včerajšej mediálnej udalosti v New Yorku predstavil niekoľko noviniek, ktoré sa netýkali len nových zariadení, ale aj softvérových vylepšení. Taiwanský výrobca konkrétne predstavil nový balík vylepšení pre fotoaparát, nazývaný HTC Eye Experience. Ten nebude prítomný len na najnovšom HTC Desire Eye, ale v najbližších mesiacoch aj na starších modeloch smartfónov, počnúc One M7, One M8, One E8, One Mini, One Mini 2, One Max, Desire 816, Desire 820 a Butterfly 2.

Double_Exposure_-_YouTube

Majitelia nových, ale aj starších zariadení od HTC sa môžu tešiť na funkciu detekcie tváre, ktorá je určená najmä pre videohovory. HTC pomocou nej dokáže sledovať jednu alebo až 4 tváre súčasne tak, aby boli vždy zaostrené a vždy čo najlepšie viditeľné. Aj pri neustále pohyblivej kamere bude teda tvár vždy v centre pozornosti. Ak budú pred kamerou až štyri osoby, nový softvér ich dokáže sledovať, pričom na obrazovku v mriežke 2×2 umiestní tváre všetkých zúčastnených. Výbornou správou je, že táto táto funkcia nefunguje iba v natívnej HTC aplikácií, ale aj v ktorejkoľvek inej chatovacej aplikácií, ktorú budete so smartfónom používať.

Double_Exposure_-_YouTube2

HTC tiež prináša funkcie, ktorých obdobu sme mohli vidieť už aj na smartfónoch konkurencie. Split capture rozdelí snímaný obraz na dve časti, z ktorých jedna je snímaná predným, a tá druhá zadným fotoaparátom. Takýmto spôsobom môžete jednoducho nasnímať nielen to čo je pred vami, ale aj seba alebo skupinu priateľov, ktorá je s vami. Selfie fotografie a videá môžete vďaka HTC Eye Experience teraz navyše vytvárať aj pomocou hlasu príkazmi “action” alebo “say cheese”, ktoré spúšť spustia automaticky za vás. Vytváranie selfie podobne funguje aj po namierení telefónu, v tomto prípade sa automaticky začnú odpočítavať 2 sekundy. Súčasťou balíka vylepšení sú aj také funkcie ako Face Fusion, či Live Makeup, ktoré boli po prvýkrát uvedené s predstavením HTC Desire 820.

9.10.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+