MojAndroid
Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 

Fotoaparát

Fotoaparát HTC Desire 650 je tiež iba priemerom triedy. V tejto cenovej kategórii to znamená len toľko, že cez deň bude fotiť celkom obstojne, no s ubúdajúcim svetlom sa bude kvalita rapídne zhoršovať. V tejto cenovej kategórii to nie je vôbec nezvyčajný jav. Navyše, problémy sme niekedy mali aj pri dobrých svetelných podmienkach. Najviac s podexponovanými snímkami, kedy automaticky režim zle vyhodnotil situáciu a výsledný snímok bol aj napriek dostatočnému svetlu tmavý.

HTC Desire 650-recenzia-9

Mimochodom, fotoaparát ponúka maximálne rozlíšenie 13 Mpix pri pomere strán 4:3. Pri videu sa budete musieť spoľahnúť na Full HD rozlíšenie. Video inak po kvalitatívnej stránke tiež nijako nevybočuje zo štandardu. Bez prítomnosti optickej stabilizácie je pri chôdzi roztrasené a farebné podanie tiež nie je práve najreálnejšie.

Aplikácia fotoaparátu ponúka inak prehľadné prostredie, v ktorom má používateľ na výber aj z niekoľkých nastavení. Žiadne špeciálne režimy alebo funkcie tu však nenájdete.

Konektivita a výdrž batérie

Zariadenie ponúka štandardné možnosti konektivity, vrátane WiFi 802.11 b/g/n, Bluetooth vo verzii 4.0, či LTE Cat4 s prenosovými rýchlosťami 150/50 Mbps. Nenájdete tu žiadne rýchle WiFi ac, či podporu 5GHz sietí. Samozrejme ale nechýba GPS a poteší aj prítomnosť NFC.

HTC Desire 650-recenzia-6

Výdrž batérie je vzhľadom na jej kapacitu slušná. 2200 mAh nie je veľa, no na HTC Desire 650 sa postará o to, aby ste s ním bez problémov fungovali dva dni. Samozrejme, závisí to aj od spôsobu používania a od toho, ako často sa pripájate na internet. My sme s niekoľkými synchronizovanými účtami a pri používaní zariadenia najmä pre komunikáciu a sledovanie sociálnych sietí dosiahli výdrž na úrovni 2 dní a 20 hodín (kombinované pripojenie cez WiFi aj LTE), počas ktorých bol displej aktívny po dobu 2 hodín a 30 minút.

Samozrejme, aj tu môžete využiť vstavaný šetrič energie, ktorý vám k výdrži pridá možno niekoľko hodín používania.

Záverečné hodnotenie: HTC Desire 650

HTC Desire 650 nie je žiadnym veľkolepým smartfónom, ktorý by sme vám hneď a zaraz odporúčali kúpiť. V segmente lacnejších zariadení, do ktorého patrí aj 650-tka, je pomerne veľká konkurencia, ktorá ponúka podobne alebo možno ešte lepšie vlastnosti. Napriek tomu si ale myslíme, že HTC Desire 650 by vás mohol zaujať svojim dizajnom, kvalitným konštrukčným spracovaním, či osvedčenou nadstavbou a dobrou výdržou na batériu. Škoda použitia staršieho procesoru, či slabšieho reproduktoru. Cena, za ktorú sa Desire 650 predáva sa pohybuje na úrovni 190 eur.

Plusy:

  • Pekný dizajn 
  • Konštrukčné spracovanie

Mínusy:

  • Slabší výkon
  • Hlasitosť reproduktoru
  • Chýbajúci snímač odtlačkov prstov
Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 
24.2.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+