MojAndroid

HTC Desire 650 je smartfónom taiwanského výrobcu, ktorý sa snaží zaujať zákazníkov nižšou cenou a zaujímavým dizajnom. Zariadenie, ktoré bolo predstavené ešte minulý rok, sa aktuálne predáva za cenu na úrovni 190 eur. Vzhľadom na výbavu to nie je práve najmenej a na trhu nájdete k nemu viacero alternatív, ktoré ho dokážu, minimálne na papieri, tromfnúť. Prečo teda uprednostniť Desire 650 pred inými smartfónmi?

Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 

Konštrukcia: Štýlová a netradičná

Aj keď ide stále o smartfón, ktorý ma na prednej strane umiestnený displej a na zadnej fotoaparát, HTC Desire 650 nás dokázal niečim zaujať. V prevažnej miere môže za to unibody konštrukcia, ktorá je vyrobená z tvrdeného polykarbonátu. Ten je potiahnutý protišmykovým materiálom, ktorý je príjemný na dotyk a zabraňuje, aby sa zariadenie šmýkalo. Veľmi sa nám páčilo aj samotné farebné prevedenie, ktoré v prípade nami testovaného modelu kombinuje bielu farbu so žltými prvkami. Výnimočným je aj textúrovaný povrch, ktorý pôsobí tak trocha netradičným dojmom.

HTC Desire 650-recenzia-2

Ako sme už spomínali, HTC Desire 650 nie je vyrobený z kovu. Nemáme mu to ale vôbec za zlé. Konštrukčné spracovanie je totižto na veľmi dobre úrovni, aj keď musíme povedať, že občas sa tu nejaké to zavŕzganie objavilo – jeho zdrojom je plastová krytka pre SIM a pamäťovú kartu. Všetky časti ale inak do seba presne zapadajú a samotnému vyhotoveniu skutočne nemáme až tak čo vytknúť. Jediným neduhom je zachytávanie mastnoty, ktorá ale na bielom podklade nie až tak viditeľná. Pri iných farebných variantoch by to však mohlo byť už horšie.

Výrazným dizajnovým prvkom smartfónu sú aj mriežky telefónneho a hlasného reproduktoru. Tie sú dominantou prednej strany a umiestnené sú nad aj pod displejom. Netreba sa však dať oklamať. HTC Desire 650 nie je vybavený stereo reproduktormi. Okrem nich tu nenájdete ani notifikačnú LED diódu. Samozrejmosťou je ale prítomnosť prednej kamery. Zamrzí aj absencia snímača odtlačkov prstov, ktorý by sme tu určite uvítali. Viaceré zariadenia z cenovej kategórie na hranici do 200 eur ním už totižto disponujú.

HTC Desire 650-recenzia-11

Ostatné ovládacie prvky a konektory zariadenia sú už tradične rozmiestnené po bokoch telefónu. Naľavo sa nachádza krytka pre nanoSIM a pamäťovú kartu microSD, napravo sú to zas tlačidlá ovládania hlasitosti a zapnutia. 3,5 mm audio jack je situovaný navrchu smartfónu. MicroUSB pre nabíjanie si svoje miesto našlo zas dole.

HTC Desire 650-recenzia-7

HTC Desire 650 si po dizajnovej aj konštrukčnej stránke obľúbite. Ak sa vám páčia čisté línie a nepotrpíte si na tom, aby bol váš smartfón vyrobený z kovu, tak potom po konštrukčnej stránke, v danej cenovej kategórii, nemáme smartfónu skutočne až tak čo vytknúť.

Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 

24.2.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+