MojAndroid

Z domáceho slovenského prostredia k nám prichádza čerstvá hra, v ktorej sa stanete hrdinom, ak sa vám podarí zachrániť kráľovnú morského sveta. Tou je zlatá rybka Bubbla, ktorú uniesol krab-zloduch Braxadaros a jeho stúpenci. V tejto hre likvidujete zlé morské príšerky pomocou premyslenej reťazovej reakcie. Na červené príšerky stačí ťuknúť raz, na iné viackrát – a vtedy do štyroch strán vyplávajú rybky, ktoré príšerka stihla zjesť. Tie spúšťajú spomínanú reťazovú reakciu. Vopred si preto treba premyslieť v súvislosti s rozmiestnením príšeriek, ktorú z nich rozpučíte ako prvú. K dispozícii máte totiž limitovaný počet ťahov. Na pomoc pri prekonávaní ťažkého levelu vám však môžu prísť aj rôzne superzbrane a hráč si môže prispôsobiť hru výberom zo štyroch rôznych skinov.

Hra je k dispozícii na Google Play zdarma a je určená (okrem zábavy) aj na podporu logického myslenia a pamäte. Jednotlivé ťahy totiž môžete opakovať viackrát, no treba si pamätať, aké kombinácie ste už skúšali. Bubbla má už v opise, mimochodom, slovíčko “relaxačná”. To pochopíte, keď začnete hrať – a netlačí vás žiaden časový limit. Je to tak pomerne príjemné strávenie voľných chvíľ. Pohodovú náladu dopĺňa aj grafika hry, ktorá bola najskôr ručne kreslená.

Bubbla_hra

Bubbla_hra_2

Za vznikom hry stoja slovenskí vývojári z nezávislého herného štúdia TINYSOFT, ktorí majú za sebou napríklad už strategickú hru Age of Defenders. A že sú naozaj zapálení pre to, čomu sa venujú, dokazuje aj ich vyjadrenie: “Vždy budeme do našich hier vkladať umeleckú hodnotu a robiť ich s láskou a nadšením.”

Zdroj: tinysoft.sk

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+