MojAndroid

Jedným z najväčších herných hitov tohto roka na platforme iOS je BADLAND od herného štúdia Frogmind. Hra dostala ihneď po jej vydaní skvelé hodnotenia a taktiež si vyslúžila niekoľko ocenení vrátane Apple Design Award 2013. Táto herná novinka však už nie je dostupná len pre zariadenia spoločnosti Apple, oddnes si ju totiž môžete zahrať aj na smartfónoch a tabletoch s Androidom.

badland badland_2

Na začiatku hry je jej príbeh zahalený rúškom tajomstva. Začína sa krátkym videom, na ktorom je vyobrazené odpadové potrubie, pričom zrazu z neho vypadne neznámy tvor s veľkým telom a malými krídlami. Práve pomocou nich sa budete v hre pohybovať. Cieľ hry je veľmi jednoduchý. Dotykom prsta na obrazovke budete ovládať krídla neznámeho tvora, pomocou ktorých sa posúvate vpred. Na ceste sa budete musieť vyhýbať mnohým nástrahám, ako točiace sa ozubené kolesá, píly, padajúce skaly či prekážky, ktoré treba posunúť a podobne. Zbierať budete aj rôzne doplnky, ktoré tvora zväčšia alebo naopak zmenšia, či duplikujú  alebo zrýchlia.Výsledné skóre levelu je vypočítané na základe počtu tvorov, ktoré sa dostali do cieľa, ale aj podľa toho na koľký pokus sa vám ho podarilo prejsť.

badland_3 badland_4

Ako sme už pri hrách rôzneho žánru zvyknutí, tak prvé levely sú akýmsi zoznámením sa ovládaním a samotným gameplayom. V ďalších úrovniach si však môžete byť istí, že BADLAND vás potrápi a preverí vaše zručnosti v ovládaní a zapojiť budete musieť aj svoje mozgové závity. Niektoré úrovne sú naozaj obtiažne a budú vyžadovať napríklad obetu niektorých tvorov, ktoré ste na ceste krajinou stretli. Hra je rozdelená do štyroch tématických celkov (svitanie, poludnie, súmrak a noc) po 10 levelov, ktoré vám vystačia na niekoľko hodín hrania. Za príplatok 1,99€ však môžete získať balíček ďalších 40 levelov, ktorý gameplay opäť predĺži a odstráni aj reklamy. K dispozícii je dokonca aj multiplayer so 17 levelmi určený až pre štyroch hráčov – stojí 1,99€.

BADLAND je skutočne unikátna a svojim spôsobom aj mysteriózna hra. Jej atmosféru a skvelý zážitok z hrania dotvára perfektne spracovaná grafika a taktiež pútavý soundtrack a zvuky. Na obchode Play je dostupná zadarmo, za odstránenie reklám zaplatíte 0,99€. Tie odstránite aj zakúpením niektorého z balíkov s multiplayerom alebo ďalšími rozširujúcimi levelmi v tzv. level packu Deň II. K dispozícii je aj Premium pack so všetkými dostupnými levelmi, stojí 2,99 €.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

30.11.2013

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+