MojAndroid

Čoraz častejšie sa presviedčame o tom, že napriek pokročilým technológiám a grafickým možnostiam, ktoré sú v dnešnej dobe k dispozícii, si stále radi zahráme aj jednoduchšiu, graficky možno nie najvyspelejšiu hru. Dôkazom toho, že aj arkádovka môže stále ponúknuť množstvo zábavy je aj titul s názvom Aliens drive me crazy. Ide o veľmi vydarený pokus od štúdia Rebel Twins, v ktorom sa kĺbi kreslená grafika, akčná strieľačka a klasická skákačka. Výsledkom je pekná, zábavná (miestami až humorná) hra, v ktorej je vašou úlohou pozabíjať zákerných mimozemšťanov, ktorí obsadili vaše mesto a okrem toho uniesli aj množstvo obyvateľov, ktorých budete musieť počas hrania oslobodiť.

aliens-drive-me-crazy6 aliens-drive-me-crazy5

Skvelou vlastnosťou tejto hry je to, že prostredie sa často mení a rovnako aj vaša rola. Miestami sa pohybujete v aute a mimozemšťanov zrážate, inokedy zasa skáčete iba s vašou postavičkou a po mimozemšťanoch strieľate. Ovládanie je tiež veľmi jednoduché, používate iba gestá – potiahnutím po displeji hore vyskočíte (áno, skáče aj vaše auto), potiahnutím dole zoskočíte na nižšiu úroveň. Okrem toho, vaše auto je takmer nezničiteľné a dostane sa všade. Môžete s ním skákať po poschodiach budov, ničiť nábytok či skákať na výbušné sudy, pričom väčšinou sa vám nič nestane. Počas každej misie zbierate mince porozhadzované po zemi, navyše ich získavate aj za zabitie nepriateľov či oslobodenie občanov mesta. Za nazbierané mince si potom v obchode môžte vylepšiť zbrane, zvýšiť odolnosť auta či kúpiť extra životy. Ak ste práve pomysleli na vnútroherné nákupy, tak sa nemýlite – mince si pomocou nich môžte aj kúpiť za reálne peniaze, ale nie je to vôbec potrebné a dokonale sa zabavíte aj bez nich. My sme počas testovania prešli prvých niekoľko levelov a hoci je hra čoraz náročnejšia, zatiaľ sme sa vždy obišli bez extra dávky mincí z obchodu. Inak je hra v obchode Play zadarmo a momentálne má hodnotenie 4,4 hviezdičky.

 aliens-drive-me-crazy3 aliens-drive-me-crazy2

Hra sa javí ako naozaj ideálny spoločník na dlhé cesty vlakom alebo obedové prestávky. Je plná vtipných okamihov, pekných video ukážok, spomalených záberov či veľkolepých víťazstiev. A keď vás začne naháňať akýsi robotický tyranosaurus rex, o zábavu máte postarané.

Verzia: 3.0.2
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 3.0.2
Aktuálna cena: Zdarma

 

15.5.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+