MojAndroid

15 európskych agentúr spolu s Washingtonskou štátnou komisiou pre hazardné hry sa dohodli, že budú spoločne riešiť riziká, ktoré prináša gamblerstvo. Hranica medzi hraním hier a hraním hazardných hier je totižto stále menšia a menšia.

Chcú si posvietiť na pofiderné internetové stránky, ktoré ponúkajú ilegálne hranie, ktoré je spojené s populárnymi hrami. Spoločne vyzvali vývojárov a celý herný priemysel, aby pomohli s vylúčením a stopnutím takýchto stránok. Pokiaľ to chcú urobiť celosvetovo, môžu naraziť na problém v podobe zákonov, ktoré sú v každej krajine postavené inak. Je potrebné nájsť jednotné riešenie, ktoré bude fungovať všade.

“Spojili sme sily s cieľom vyzvať spoločnosti, ktoré sa venujú videohrám, aby sa zaoberali jasným záujmom verejnosti ohľadom hazardných hier.” Povedal Neil McArthur, výkonný riaditeľ komisie pre hazardné hry. “Vyzývame herné spoločnosti, aby spolupracovali s regulačnými orgánmi a podnikli kroky na riešenie tohto závažného problému, pretože videohry hrajú aj deti, ktoré musia byť pred gamblerstvom ochránené.”

Nelegálne zárobky

Niektoré stránky dokonca ponúkajú možnosť kúpiť rôzne zbrane alebo napríklad futbalových hráčov. Jedna stránka dokonca ponúkala pridať si do svojho tímu vo FIFE 2018 Cristiana Ronalda za neuveriteľných 156 dolárov.

Regulácia týchto pofidérnych foriem predaja zatiaľ nemá reálne kontúry, no dúfame, že vývojári to nenechajú len tak. Napríklad v Belgicku sú takéto ilegálne formy zárobkov už pod drobnohľadom a prebieha tam rozsiahle vyšetrovanie.

Náš tip
TOP Android aplikácie a hry týždňa | 37. týždeň 2018

18.9.2018
Zdroj: engadget.com

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+