MojAndroid

Jedným z najviac kritizovaných komponentov smartfónov sú ich lítiové batérie. Kapacita a rýchlosť ich nabíjania sú v nich priamo ovplyvnené množstvom a prietokom lítia, čo je zase ovplyvnené výberom materiálu so zápornou elektródou. Zvyčajne sa používa grafit. Spoločnosť HONOR však vo svojej novej vlajkovej lodi HONOR Magic6 Pro použila do elektródy materiál na báze kremíka.

Aké výhody má kremíkovo-uhlíková batéria?

Zatiaľ čo anóda na baze grafitu má teoretickú kapacitu lítia 372 mAh/g, tak teoretická kapacita čistej anódy na báze kremíka je pôsobivých 3579 mAh/g. Materiál na báze čistého kremíka má však extrémne prehnanú objemovú expanziu až o 300%, čo môže ľahko spôsobiť poškodenie batérie a smartfónu.

slabá batéria
Batéria sú jednou z najviac kritizovaných komponentov smartfónov | Zdroj: Pixabay

Životnosť čistej elektródy na báze kremíka je tak oveľa nižšia. HONOR však vďaka novým technológiám vytvoril stabilnú, ale výkonnú elektrickú chemickú štruktúru s kremíkovo-uhlíkovým materiálom. Prvýkrát predstavil kremíkovo-uhlíkovú batériu už v modeli HONOR Magic5 Pro. Teraz však prináša druhú generáciu kremíkovo-uhlíkových batérií do série HONOR Magic6 Pro.

HONOR Magic5 Pro
Kremíkovo-uhlíkovú batériu mal už HONOR Magic5 Pro

Druhá generácia kremíkovo-uhlíkovej batérie sa môže pochváliť oveľa väčšou koncentráciou energetickej kapacity v porovnaní s batériou na báze grafitu. Stabilita batérie sa zvýšila vďaka väčšiemu pokrytiu uhlíkom a menšiemu počtu častíc karbidu kremíka. V porovnaní s inými grafitovými batériami dosiahla séria HONOR Magic6 pôsobivé zvýšenie energetickej hustoty o 6 %. Kapacita batérie vďaka tomu stúpla oproti prvej generácii na 5 600 mAh.

Nový čip zlepšuje nabíjanie pri náročných podmienkach

HONOR tiež do zariadenia integroval čip HONOR E1 Power Enhanced a systém správy nabíjania, ktoré výrazné zlepšujú výkon pri normálnych aj nízkych teplotách. Tento patentovaný čip je vybavený jedinečným systémom správy nabíjania, ktorý kombinuje merač energie a integrované obvody na ochranu proti falšovaniu do jednej kompaktnej jednotky.

Testy spoľahlivosti vystavili batériu podmienkam, ako je tlačenie, pády, vibrácie a vysokorýchlostné otrasy, aby sa overila jej vynikajúca robustnosť. Spoločnosť tiež vykonala testy na posúdenie elektrického výkonu batérie v rôznych náročných scenároch, ako je prebíjanie, skrat pri vysokej teplote a nútené vybíjanie.

Čínska spoločnosť však zašla ešte ďalej a vykonala rozsiahle testy, ktoré simulujú výkon batérie po dvoch rokoch každodenného používania. Aj po dlhšom používaní vykazuje batéria Super Silicon-Carbon podľa testov výnimočnú bezpečnosť a zaručuje dlhodobý výkon a spoľahlivosť.

Náš tip
Microsoft Edge prináša nové AI funkcie. Prichádza s lepším roztriedením kariet
8.2.2024

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+