MojAndroid

HONOR na práve prebiehajúcom veľtrhu IFA 2023 počas keynote s názvom “Unfold Tomorrow” predstavil dva skladacie telefóny. Okrem nového najľahšieho a najtenšieho skladacieho smartfónu tohto výrobcu, modelu HONOR Magic V2, sme boli svedkami predstavenia aj nového konceptu HONOR V Purse, teda skladacieho telefónu v štýle módnej kabelky.

HONOR Magic V2 je ľahký a tenký skladací smartfón s vysokou odolnosťou

Nový vlajkový skladací smartfón HONOR Magic V2 má hmotnosť 231 gramov a v zloženom stave hrúbku na fenomenálnej úrovni iba 9,9 milimetra. V útrobách zariadenia sa nachádza systém dvoch batérií s výslednou kapacitou 5000 mAh. Pánt smartfónu je vyhotovený z titánu a z novej patentovanej oceli HONOR. Výsledkom je veľmi odolný a robustný mechanizmus.

HONOR Magic V2 V Purse IFA 2023 predstavenie

Telefón sa môže pochváliť certifikáciou odolnosti od firmy SGS. Tento pánt totiž vydrží viac ako 400 000 zložení bez degradácie. V praxi to znamená, že denne môžete HONOR Magic V2 zložiť až stokrát, pričom životnosť otváracieho mechanizmu bude činiť stále 10 rokov.

HONOR Magic V2
HONOR Magic V2

Samotný displej kladie dôraz aj na zdravie očí a podporuje technológiu PWM stmievania o frekvencii 3840 Hz. Fotografická výbava pozostáva z 50 MP hlavného fotoaparátu, 50 MP ultra-širokouhlého snímaču a 20 MP teleobjektívu. Vpredu sa nachádza dvojica 16 MP senzorov.

HONOR Magic V2 V Purse IFA 2023 predstavenie

Súčasťou softvéru novopredstaveného modelu je funkcia s názvom “Parallel Space”. Tá zabezpečuje oddelené ukladacie pracovných a osobných dát a taktiež aj nezávislé paralelné ovládanie aplikácií v dvoch virtuálnych priestoroch.

HONOR Magic V2
HONOR Magic V2

Vďaka tomu si viete odlíšiť svoje pracovné a súkromné záležitosti. Na prácu ako aj na zábavu môžete využiť stylus, ktorý funguje ako na vnútornom, tak aj na vonkajšom displeji. Srdcom zariadenia je momentálne jeden z najlepších čipsetov pre Android telefóny súčasnosti, Qualcomm Snapdragon 8 Gen 2.

Spoločnosť ukázala aj koncept “kabelkového smartfónu” HONOR V Purse

Skladacie smartfóny HONOR prešli dlhú cestu a každá nová verzia predstavuje pozoruhodný pokrok v dizajne, funkčnosti a odolnosti,“ povedal George Zhao, generálny riaditeľ spoločnosti HONOR. „A nielen to, vďaka nášmu konceptu telefónu v podobe kabelky HONOR V Purse, skúmame udržateľné riešenia, ktoré využívajú nové skladacie technológie na posilnenie kreativity a tvarovanie životného štýlu budúcnosti.”

HONOR Magic V2 V Purse IFA 2023 predstavenie

HONOR chce zo smartfónu vytvoriť životný štýl. Novinka HONOR V Purse prichádza s novým konceptom Phone-to-Purse. Má ísť o začiatok vnímania elektroniky ako úplne novej kategórie spotrebného tovaru s možnosťou sebavyjadrenia. Softvér ponúka rozličné vzhľady Always On displejov, vďaka ktorým si vzhľad HONOR V Purse môžete doladiť napríklad k svojmu oblečeniu.

HONOR Magic V2 V Purse IFA 2023 predstavenie

Zariadenie má hrúbku 9 milimetrov. Konštrukcia telefónu je vyrobená z materiálov pochádzajúcich z udržateľných zdrojov, ako napríklad z vegánskej kože na popruhoch. Ide o skladací telefón so špecifickým štýlom určeným pre dámy. Otvárací mechanizmus sa zdá byť veľmi podobný tomu zo série Huawei Mate Xs. Koncept je kompatibilný s rozličnými remienkami a retiazkami pre možnosť modifikácie vzhľadu príručnej tašky, respektíve kabelky. Uvidíme, či si takýto model nájde obľubu.

HONOR V Purse
HONOR V Purse
Náš tip
Tento smartfón má 5-ročnú záruku a 10 rokov aktualizácií
1.9.2023

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+