MojAndroid
Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 

Fotoaparát: Duálna zostava

Honor 8 je ďalším zo smartfónov, ktorý sa rozhodol pre použitie duálneho snímača. Ten v princípe funguje rovnako ako v Huawei P9, tentokrát tu ale chýba už branding a funkcie známej spoločnosti Leica. Špeciálny čiernobiely režim tu už nenájdete a použiť môžete už len bežný čiernobiely filter. Aj napriek tomu v Honore 8 nájdete dva jeden obyčajný a druhý monochromatický snímač. V tom výrobca odstránil RGB filter, vďaka čomu dokáže zachytiť scénu len v čierno-bielych farbách. To však nie je jeho hlavná úloha. Vďaka absencii RGB filtra dopadá na jednotlivé pixely viac svetla, čo v spojení s druhým snímačom prináša benefit v podobe kontrastnejších a najmä svetelnejších snímkov.

Normálny záber vs záber odfotený Efektom širokej clony pri f0.95

Honor 8 teda robí veľmi dobré a kvalitné snímky, a to najmä počas dňa, kedy sú svetelné podmienky najideálnejšie. Rozlíšenie 12 Mpix (pomer strán 4:3) zachytáva dostatok detailov a verné farby. Horšie, aj keď stále obstojne, je na tom fotenie v noci, kedy sa už prejavuje absencia optickej stabilizácie. Tiež si nemyslíme, že fotenie v zhoršených svetelných podmienkach sa vyrovná Huaweiu P9, ktorý v nich najmä pri použití čiernobieleho režimu skutočne exceloval. Čo sa týka natáčania videa, to je možné vytvárať len v rozlíšení Full HD. Jeho kvalita je na dobrej úrovni, radí sa však skôr k priemeru triedy.

Na druhej strane softvérová výbava fotoaparátu Honoru 8 patrí k nadpriemeru triedy. Je bohatý na efekty, vrátane špeciálnych nočných režimov (zachytenie koncových svetiel, pohybujúcej sa vody, nočnej oblohy a nechýba ani kreslenie svetlom), či profesionálneho režimu, ktorý umožňuje zmeniť nielen citlivosť ISO, ale aj čas uzávierky, vyváženie bielej a kompenzáciu expozície.

Konektivita:

O konektivitu sa v prípade Honoru 8 stará najmä rýchle LTE kategórie 6 (300/50 Mbps) a WiFi 802.11 a/b/g/n/ac. Vo výbave ale samozrejme nechýba ani Bluetooth vo verzii 4.2, či podpora GPS. Podobne ako na mnohých dnešných zariadeniach, aj tu sa nachádza reverzibilný konektor USB C a NFC. Navyše, Honor 8 je dual SIM, takže ho využijete aj pri práci s dvoma SIM kartami. K vloženiu druhej nano SIM sa využíva hybridný slot, ktorý môže slúžiť buď pre vloženie SIM alebo pamäťovej karty. 4G konektivitu podporujú obidva sloty, súčasne však môžete pripojenie do 3G/4G siete využívať iba na jednej zo SIM kariet. Prepnutie sa realizuje softvérovo priamo v nastaveniach telefónu. Bonusom, ktorý stojí za spomenutie je tiež prítomnosť infračerveného vysielača, pre ovládanie domácich elektrospotrebičov.

Honor 8-recenzias-2

Užitočnou funkciou, ktorou Honor dopĺňa konektivitu je WiFi+, ktorá dokáže vhodne kombinovať pripojenie cez WiFi a mobilnú sieť. Ak sa napríklad nachádzate v okolí známej WiFi siete, zariadenie automaticky aktivuje WiFi a pripojí sa k nej. Iným prípadom môže byť ten, keď vám doma na WiFi prestane fungovať internet. Honor 8 sa v tomto prípade automaticky pripojí do internetu prostredníctvom mobilnej siete.

Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 
9.9.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+