MojAndroid
Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 

Fotoaparát

Bez prekvapení ostáva aj fotoaparát, ktorý ponúka rozlíšenie 13 Mpix. Asi vás neprekvapí, že patrí do rovnakej kvalitatívnej kategórie ako Huawei P9 Lite. Cez deň sa teda odvďačí peknými a detailnými zábermi. Samozrejme ale len za vhodných svetelných podmienok. S klesajúcou intenzitou osvetlenia sa totižto začínajú prejavovať isté nedostatky, vrátane narastajúceho šumu a pomalšieho zaostrovania. Navyše chýba aj optická stabilizácia, čoho dôsledkom rastie pravdepodobnosť, že za šera alebo v noci zhotovíte rozmazanú snímku. Video v rozlíšení Full HD je skôr podpriemerné a jeho kvalita nás neoslovila.

Na druhej strane softvérová výbava fotoaparátu Honoru 7 Lite patrí k nadpriemeru triedy. Je bohatý na efekty, vrátane špeciálnych nočných režimov (zachytenie koncových svetiel, pohybujúcej sa vody, nočnej oblohy a nechýba ani kreslenie svetlom), či profesionálneho režimu, ktorý umožňuje zmeniť nielen citlivosť ISO, ale aj čas uzávierky, vyváženie bielej a kompenzáciu expozície.

Výdrž batérie

3000 mAh batéria v kombinácii s úspornými komponentami poskytuje nadpriemerne dobrú výdrž. S Honor 7 Lite sa tak určite nemusíte báť, že by ste museli pri bežnom používaní nabíjať každý deň. Bez akýchkoľvek problémov vám totižto vydrží dva alebo aj viac dní, podľa toho, ako ho využívate. Bežne sme dosahovali výdrž na úrovni 3 dní, počas ktorých sme ostávali pripojení na WiFi, sledovali e-maily, prehliadali webové stránky, čítali RSS správy, či fotili a natáčali video. Displej bez problémov dokáže byť aktívny po dobu 3 a viac hodín. S Honor 7 Lite sme aj vďaka rovnakej hardvérovej výbave dosiahli podobnú výdrž. V tomto smere môžeme teda testovaný smartfón len pochváliť.

Honor 7 Lite-13

Výdrž je možné predĺžiť aj vďaka dvom šetriacim režimom – Ultra a Inteligentný. Režim Ultra ponechá aktívne iba základné funkcie hovorov a správ, Inteligentný režim automaticky upraví využívanie procesoru a siete pre vyvážený výkon. Výdrž môže ovplyvniť aj počet aplikácií v tzv. chránenom režime, ktoré majú povolené fungovať aj v pohotovostnom režime. Sú to napríklad aplikácie ako Facebook Messenger, Hangouts a podobne, pri ktorých je dôležité, aby upozornenia chodili aj pri vypnutej obrazovke.

Záverečné hodnotenie

Honor 7 Lite je podobne ako Huawei P9 Lite skvelým príkladom vyváženého pomeru ceny a výkonu. Za približne 220 eur získate dobre fungujúce zariadenie s funkciami, ktoré v tejto cenovej kategórii uspokoja väčšinu zákazníkov. Ako to už ale býva zvykom, aj tu je veľká konkurencia, ktorá ponúka podobné funkcie a výbavu. Honor 7 Lite sa od nej odlišuje najmä excelentnou výdržou, zaujímavými režimami fotoaparátu, či špecifickou nadstavbou, ktorú zdieľa spolu so zariadeniami Huawei.

Plusy:

  • Konštrukčné spracovanie
  • Rýchle reakcie
  • Výborná výdrž batérie
  • Dual SIM smartfón

Mínusy:

  • Povrch smartfónu je pomerne šmykľavý
  • Chýba podpora USB OTG

[taq_review]

15.8.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+