MojAndroid

Inteligentné hodinky Galaxy Gear, ktoré Samsung predstavil na veľtrhu IFA v Berlíne spolu s tabletofónom Galaxy Note 3, sú čiastočne odolné voči vplyvom prostredia. Uviedol to Pranav Mistry, jeden z dizajnérov hodiniek, podľa ktorého spĺňajú podmienky certifikátu IP55, čo znamená čiastočnú odolnosť voči vnikaniu prachu a tryskajúcej vody zo všetkých strán do tela prístroja.

Samsung-Galaxy-Gear-IFA2013-12

Samsung pritom túto schopnosť hodiniek nijako výrazne nepropaguje a na otázky novinárov ešte v Berlíne zástupcovia spoločnosti trochu vyhýbavo odpovedali, že Galaxy Gear „zvládnu trochu vody“. Je možné, že výrobca nechce túto vlastnosť nijako výrazne zdôrazňovať aj z dôvodu, aby používatelia hodinky nadmerne nevystavovali vplyvom prostredia a nezvýšil sa tak počet prípadných reklamácií. V tejto súvislosti treba spomenúť aj odolný telefón Samsung Galaxy S4 Active, ktorý sa môže pochváliť ešte vyššou odolnosťou v zmysle certifikátu IP67 a napriek tomu sa objavili správy, že vo viacerých prípadoch výrobca reklamáciu z dôvodu poškodenia tekutinou odmietol uznať.

Náš tip
Samsung Galaxy S4 Active zárukou nepokrýva poškodenie spôsobené vodou

IP je skratka pre anglický výraz „Ingress Protection“, v preklade teda ochrana proti vstupu, alebo vniknutiu (v slovenčine sa uvádza tiež ako stupeň ochrany krytom). Skladá sa z dvoch čísiel, ktorými sa vyjadruje úroveň odolnosti krytov elektronických zariadení voči vplyvom prostredia. Prvé číslo vyjadruje odolnosť voči vniknutiu pevných čiastočiek a druhé číslo odolnosť voči vniknutiu tekutín. Platí samozrejme úmera, že čím vyššie číslo, tým väčšia odolnosť. Viac o stupňoch ochrany krytom sa môžete dozvedieť napríklad na Wikipédii.

Zdroj: sammobile.com

18.9.2013

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+