MojAndroid

Vedeli ste o tom, že na svojom notebooku alebo počítači je možné vyhľadávať aj pomocou vášho hlasu? Funkcia hlasového vyhľadávania, ktorá je už dobre známa na smartfónoch s Androidom, je totižto dostupná aj v internetovom prehliadači Chrome. Stačí ak navštívite domovskú stránku vyhľadávača Google a vo vyhľadávacom poli kliknete na ikonku v tvare mikrofónu. Následne môžete vo svojom rodnom jazyku zadávať vyhľadávanú frázu, pričom Google ju automaticky preloží do digitálnej formy a vyhľadá ju.

Google

Vyššie spomínaná funkcia je pre používateľov Chrome dostupná už dlhšiu dobu. Dnes však spoločnosť vydala nové rozšírenie, ktoré má umožniť aktiváciu vyhľadávania bez akejkoľvek interakcie s klávesnicou. Stačí povedať známu frázu “OK Google” a hlasové vyhľadávanie sa spustí samo. Výhodou je, že Google vám na vaše otázky odpovie podobne, ako pri hlasovom asistentovi Google Now. Nevýhoda? U nás zatiaľ stále nefunguje a tak si ani povel “OK Google” a s ním spojené výhody veľmi neužijete. Jeho funkčnosť si ale môžete vyskúšať nainštalovaním oficiálneho doplnku z internetového obchodu Chrome – veľkú nádej tomu, že vám bude fungovať ale nedávame. Ako by to ale malo v skutočnosti fungovať, si môžete pozrieť na videu. Či sa niekedy podobnej funkcionality dočkáme aj na Slovensku, tak v to môžeme zatiaľ len dúfať.

Via: androidauthority

27.11.2013

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+