MojAndroid

Stovky miliónov predaných smartfónov a tabletov vytvorili ekosystém, ktorý herným spoločnostiam prináša nemalý zisk aj z tohto segmentu. Dnešné mobilné hry totižto ponúkajú skvelú hratelnosť a komplexnú 3D grafiku, akú sme pred pár rokmi nemohli spustiť ani na herných konzolách. Potenciál hier sa výrobcovia prvých mobilných telefónov snažili využiť už pred 20 rokmi, kedy sa dostal na trh prvý telefón s nainštalovanou hrou.

V roku 1994 sa začal predaj mobilného telefónu s názvom Hagenuk MT-2000, ktorý sa do histórie mobilného sveta zapísal, ako prvý prenosný telefón s možnosťou zahrať si hru na vtedy ešte veľmi malom čiernobielom displeji. Výrobca sa rozhodol integrovať vtedy veľmi populárny titul Tetris, ktorý bol relatívne jednoduchý a hardvér telefónu bol dostatočný na to, aby ho mohol spracovať.

Samozrejme vtedajší hardvér bol veľmi obmedzený a preto to bola jediná hra telefónu, pričom iné nebolo možné doinštalovať. Telefón bol zaujímavý aj svojou nekonvenčnou anténou alebo klávesami, ktoré menili svoju funkciu vzhľadom na kontext systému – tzv. soft keys.

TI83tris

Tetris na telefóne Hagenuk MT-2000 si pre zaujímavosť mohli majitelia zahrať o 3 roky skôr, než sa objavil legendárny Had na Nokii 6110.

Zdroj: phonearena

17.11.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+