MojAndroid

Na natáčanie vašich športových výkonov už nepotrebujete kamaráta, ale postačí vám osobný drone Hexo+, ktorý vás sám sleduje a natáča. Stačí ak k nemu pripojíte GoPro kameru, pomocou mobilnej aplikácie sa s ním spárujete a nastavíte pod akým uhlom a z akej diaľky vás má nasnímať napríklad pri korčuľovaní, lyžovaní, behaní, či jazde na bicykli. Výsledkom sú unikátne zábery, ktoré by sa vám bez pomoci iného zariadenia a osoby nikdy nepodarili vytvoriť.

Aj preto je Hexo+ tak výnimočným produktom, ktorý pre masovú produkciu hľadá finančnú podporu v davovo financovanom projekte na Kickstarteri. Cieľová čiastka bola 50-tisíc dolárov, no tu sa spoločnosti podarilo pokoriť v rekordne krátkom čase a len niekoľko dní po spustení kampane má na svojom konte už viac ako 533-tisíc dolárov. Je teda viac než isté, že Hexo+ sa stane skutočnosťou. Ako skladačku si ho môžete predobjednať už od 299 dolárov s tým, že doručený by mohol byť už v januári 2015.

Čo sa týka technických parametrov, Hexo+ je zložený zo šiestich vrtulí, ktoré zabezpečujú výbornú stabilitu pri lete aj pri zhoršených poveternostných podmienkach. Maximálna rýchlosť, ktorú dokáže vyvinúť je 70 km/h, pričom vo vzduchu dokážu batérie udržať tento stroj po dobu približne 15 minút.

Zdroj: kickstarter

18.6.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+