MojAndroid

Cenovo dostupná herná konzola s názvom OUYA sa po dlhom a náročnom vývoji konečne dostáva do predaja a záujem zo strany spotrebiteľov je obrovský. Spoločnosť pod rovnakým názvom rozbehla svoje podnikanie prostredníctvom populárneho webu Kickstarter, kde vďaka systému davového financovania získala viac než 8,5 miliónov amerických dolárov. Neskôr prejavili záujem aj niekoľkí investori, ktorí nakoniec tento projekt podporili finančnou injekciou 15 miliónov dolárov. Cena za konzolu bola stanovená na 99,99 dolárov a v priebehu niekoľkých hodín sa vypredala na Amazone.

Ouya-herna-konzola

Ouya ponúka štvorjadrový procesor Tegra 3, 1GB operačnej pamäte RAM, vnútornú pamäť o veľkosti 8GB a bezdrôtové siete Wi-Fi v štandardoch 802.11 b/g/n, či Bluetooth LE 4.0. Samozrejmosťou je HDMI port s podporou pre 1080p, USB 2.0 a Ethernet konektor. Celé zariadenie bude poháňa operačný systém Android vo verzií 4.0. Konzola prichádza s výborným bezdrôtovým Gamepadom, ktorý komunikuje cez Bluetooth. Zariadenie je za spomínanú cenu možné objednať z Amazonu, kde sa však ďalšie kusy objavia až 2.júla. Istú nevýhodu predstavuje cena dodatočného Gamepadu. Ten vás bude stáť polovicu z ceny konzoly, teda 49,99 dolárov. Konzolu je možné objednať prostredníctvom oficiálnych stránok, no výrobca žiaľ nepodporuje odosielanie na Slovensko, zatiaľ čo susední češi si ju objednajú bezproblémovo. Viac informácií o možnostiach zakúpenia konzoly nájdete na tomto odkaze.

Zdroj: AndroidAndMe

26.6.2013

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+