MojAndroid

Tvorcovia, ktorých sme už spomínali v súvislosti s hernou konzolou M.O.J.O., sa na CES 2015 ukázali s ďalším kúskom. Nazýva sa L.Y.N.X. a je teda poriadne odlišný od ostatných herných ovládačov, ktoré sme kedy videli. Ide totiž o typ, ktorý je univerzálny, čo sa týka veľkosti a môžete si ho prispôsobovať svojim požiadavkám. Nechýba mu vstavaný mikrofón, držiak na smartfón či dokonca tablet, no nájdete tu tiež klávesnicu.

Mad_Catz_LNX3

Zariadenie L.Y.N.X. sa skladá z troch hlavných komponentov – pravé a ľavé krídlo na uchopenie a samotný mozog zariadenia. Tie sa dajú rozkladať a skladať tak, aby vám úchop pri hraní čo najviac vyhovoval. Držiak na smartfón sa neodlišuje od iných – no len na prvý pohľad, pretože po rozložení sa ukáže držiak až na veľkosť tabletu. Vtesnať by ste sem mali väčšinu mobilných zariadení do 7 palcov.

Mad_Catz_LYNX2

No ak sem žiadne mobilné zariadenie vkladať nechcete, dá sa z L.Y.N.X. vyrobiť aj štandardný herný ovládač, ktorý je kompatibilný s viacerými set-top boxami. A aby toho nebolo málo, je tu ešte spomínaná klávesnica QWERTY. Tá sa dá prípadne i odnímať. Pri takejto zostave by už teda mohol zbystriť pozornosť nejeden hráč. K batérii Mad Catz vraví, že ovládač by mal vydržať na jedno nabitie do 30 hodín.

Konzolu si môžete predobjednať za 300 dolárov a vybrať si pritom môžete z troch farieb (červená, čierna a biela). Nepríde vám však skôr ako v marci tohto roku.

Zdroj: androidauthority.com

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+